Грошове зобов'язання з ЄСВ сплачується виключно за себе

04 Липня 2016
Аа Аа

Представники ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у місті Києві на своєму сайті нагадують, що грошове зобов'язання з ЄСВ суб'єкт господарювання має право сплачувати виключно за себе.

Так, частиною 2 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі – Закон про ЄСВ) зазначено, що у разі виявлення своєчасно несплачених сум страхових внесків платники ЄСВ зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених статтею 25 Закону про ЄСВ. Разом з тим, частиною 7 статті 25 Закону про ЄСВ закріплено, що у випадках повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до Закону про ЄСВ несуть зобов’язання зі сплати ЄСВ, сума недоїмки підлягає списанню.

Згідно з частиною 8 статті 25 Закону про ЄСВ у разі ліквідації юридичної особи – платника ЄСВ або втрати платником з інших причин статусу платника ЄСВ сума недоїмки сплачується за рахунок коштів та іншого майна платника. У такому разі відповідальними за погашення недоїмки є:

  • ліквідаційна комісія – щодо юридичної особи – платника ЄСВ, що ліквідується;
  • юридична особа – щодо утворених нею філії, представництва або іншого відокремленого підрозділу – платника ЄСВ, що ліквідується. 

У разі недостатності у платника ЄСВ коштів та іншого майна для сплати недоїмки відповідальними за її сплату є: 

  • засновники або учасники юридичної особи – платника ЄСВ, що ліквідується, якщо згідно із законом вони несуть повну чи додаткову відповідальність за її зобов’язаннями;
  • юридична особа – щодо утворених нею філії, представництва та іншого відокремленого підрозділу – платника ЄСВ, що ліквідується;
  • правонаступники юридичної особи – платника ЄСВ, що ліквідується. 

У разі злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення платника ЄСВ зобов’язання із сплати недоїмки покладаються на осіб, до яких відповідно до законодавства перейшли його права та обов’язки. 

Частиною 9 статті 25 Закону про ЄСВ, платниками ЄСВ своїх обов’язків з його сплати третім особам заборонена, крім випадків, передбачених законодавством.

Таким чином, податківці приходять до висновку, що юридична особа, фізична особа – підприємець або фізична особа не може сплатити грошове зобов’язання по ЄСВ за інших осіб.

 

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments