Григорій Немиря: «Навіть після виїзду людина, згідно з рішенням ЄСПЛ, все одно має право отримувати пенсію»

21 Червня 2016
Аа Аа

До всесвітнього дня біженців (20 червня) Громадське.СХІД підняли питання щодо справедливості терміну «біженець» та його застосування до переселенців зі сходу України і підготували на цю тему інтерв’ю з Головою Комітету ВРУ з прав людини Григорієм Немирею.

На зображенні нижче ми бачимо, що терміни «біженці» та «внутрішньо переміщені особи» не є однаковими поняттями, тож говорити «біженці», маючи на увазі внутрішньо переміщених осіб зі сходу – некоректно.

Джерело повідомляє, що на початок поточного року у світі зосереджено 19,5 млн біженців і 38,2 млн внутрішньо-переміщених осіб.

За даними Мінсоцполітики, в Україні проживають 1 млн 800 тис. внутрішньо переміщених осіб, проте з цими даними не погоджується Мінфін, задача якого перевіряти соцвиплати по Україні. Мінфін стверджує, що насправді кількість переселенців обмежується цифрою 800 тис. і підтверджує цей факт тим, що близько 1 млн 100 тис. переселенців – це пенсіонери.

Зокрема, Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій теж заявляє, що дані Мінсоцполітики не є точними: «За даними Міністерства соціальної політики, зареєстрованих вимушених переселенців, якщо я не помиляюся, 1 млн 720 тис. осіб, але, за оцінками народних організацій, зараз реально перебувають на території України близько 800 тис.», – сказав він.

В інтерв’ю Григорій Немиря не згоден з терміном «внутрішньо переміщені особи», який застосовують до переселенців з Донбасу та Криму, вважаючи, що такі люди переміщувалися звідти не добровільно. Тому, у цьому випадку, для нього більше прийнятний термін «вимушені переселенці».

«Вимушені переселенці – це громадяни України, і Конституція гарантує виконання їхніх прав і свобод. На жаль, Уряд замість допомоги цим людям постійно створює для них перешкоди, ставлячись до них, як до злочинців. Це порушення Конституції та законів України», – зауважив Григорій Немиря.

Голова Комітету розповів, що через дії Уряду переселенці змушені виживати без соціальних виплат – пенсій. Мова йде про рішення Кабміну – Постанову № 637 і Григорій Немиря вже звернувся до Прем’єр-міністра з закликом її переглянути.

Переселенці вбачають у відповідній постанові порушення їх прав, зокрема, йдеться про перевірку матеріального стану переселенців.

«Ось все це створює в людей враження, цілком обґрунтоване, що до них держава, а вони асоціюють Кабінет Міністрів з державою, не просто ставиться як до людей «другого сорту», а й як до потенційних зрадників, потенційних поплічників тероризму», – сказав Григорій Немиря.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments