Готується нова форма декларації

12 Квітня 2016
Аа Аа

Не так давно, з 1 січня 2016 року, фізичні особи подають річну декларацію про майновий стан і доходи за новою формою, затвердженою Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859. Проте зміни податкового законодавства, зокрема в частині податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), що набрали чинності вже у цьому році, змушують знову модернізувати форму декларації.

Відповідно до проекту Міністерства фінансів України декларація міститиме не 4, а 3 додатки, що є безумовно позитивною зміною, хоча вони й фактично не містять суттєвого спрощення процесу декларування. Вся справа у зміні податкового законодавства з 1 січня 2016 року. Норми про можливість здійснення перерахунку податку, утриманого з трудових доходів фізичної особи протягом року двома або більше податковими агентами, якщо при цьому річна сума виплачених доходів перевищувала 120 розмірів мінімальної заробітної плати, уже відсутні в чинному ПК України і тому стають «мертвими» після 3 травня 2016 року, коли закінчується процес декларування доходів за 2015 рік.

Крім цього, пропонується деталізувати зміст розділу І «Розрахунок інвестиційного прибутку» додатку Ф1 (на сьогодні Ф2). Так, у звітності потрібно буде зазначати:

  • вид інвестиційних активів (корпоративні права (інші, ніж цінні папери);  
  • цінні папери чи деривативи, що перебувають в обігу на фондовій біржі; цінні папери чи деривативи, що перебувають в обігу не на фондовій біржі;
  • найменування та характеристика інвестиційних активів; назва юридичної особи та/або прізвище, ім’я та по батькові особи, у якої придбано такі інвестиційні активи;
  • код ЄДРПОУ відповідного підприємства та/або реєстраційний номер облікової картки платника податків та/або серія та номер паспорту відповідної фізичної особи, у яких придбано такі інвестиційні активи.

У зв’язку із вищезазначеним, у розділі ІІ Декларації потрібно буде відображати інвестиційний прибуток, чистий прибуток підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, що є об’єктом оподаткування.

Що стосується незалежної професійної діяльності, то відповідно до проекту Наказу у розділі ІІІ додатка Ф3 (на сьогодні Ф4) до декларації «Доходи від провадження незалежної професійної діяльності» потрібно буде вказувати номер категорії незалежної професійної діяльності (1 – приватний нотаріус; 2 – адвокат; 3 – арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор); 4 – аудитор; 5 – бухгалтер; 6 – оцінщик;  7 – інженер чи архітектор; 8 – особа, зайнята релігійною (місіонерською) діяльністю; 9 – науковий, літературний, артистичний, художній, освітній або викладацькій діяч; 10 – лікар; 11 – інша діяльність).

Згідно із проектом Наказу платникам не потрібно відображати у розділі IV Декларації та додатку Ф3 (на сьогодні рядок 5.2 Ф4) суму надмірно сплаченого податку від провадження підприємницької діяльності, що підлягає зарахуванню в рахунок майбутніх платежів або поверненню платнику податку – підприємцю у разі перевищення авансових платежів над сумою податкового зобов’язання з чистого прибутку.

Отже, проект нової форми річної декларації про майновий стан та доходи приводить її у відповідність до чинного законодавства, декларація є більш системною, ніж чинна.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Подання ліквідаційного Звіту про використання доходів неприбутковою організацією, - ДПС інформує

19 Жовтня 2020

Чи може ФОП надати запит на отримання довідки про доходи через електронні сервіси ДПС України ?

19 Жовтня 2020

Як отримати довідку про відсутність заборгованості в електронному вигляді для участі у тендері?

19 Жовтня 2020

Який порядок переходу на спрощену систему оподаткування для платників єдиного податку 1-3-ї груп?

19 Жовтня 2020

Як отримати витяг про стан розрахунків платників з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення?

19 Жовтня 2020

Проведення розрахункових операцій в режимі офлайн: юридичні нюанси

19 Жовтня 2020

Закон № 466: формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації

19 Жовтня 2020

Неприбуткова організація продає товари (основні засоби): коли сплачується податок на прибуток?

19 Жовтня 2020