Голова ВАСУ і його заступник залишають посади

24 Червня 2016
Аа Аа

Сьогодні на прес-конференції Голова ВАСУ Олександр Нечитайло і один із його заступників Михайло Цуркан повідомили, що йдуть у відставку і не бажають приймати участь у конкурсі на посади суддів новоствореного Верховного Суду, повідомляє УНІАН.

 «Я був у числі тих суддів, з якими пов'язувалося створення Вищого адмінсуду. І в мене немає бажання, щоб мене пов'язували з його закриттям. Маючи 30 років стажу, я прийняв рішення подати у відставку. Мабуть, треба давати дорогу молодим», – сказав Михайло Цуркан.

Зі слів Голови ВАСУ, заява про його відставку вже була розглянута на секції Вищої ради юстиції.

Судді запевнили, що ініціатива залишити свої посади і відмовитися від участі у конкурсі була не заради збереження суддівських пенсій.

«Пенсія за суддею залишається, незалежно від того, піде він у відставку чи братиме участь у конкурсі. Непроходження конкурсу не становить жодного негативу для судді», – пояснив заступник Голови ВАСУ.

Прийматиме участь у конкурсі інший заступник, а саме Михайло Смокович, який прагне отримати посаду судді нового Верховного Суду.

Як відомо, Верховна Рада України ухвалила президентський закон про судоустрій і статус суддів, який вносить значні зміни у систему судоустрою України, що буде включати в себе місцеві суди, апеляційні суди та найвищий суд у системі – Верховний Суд.

Законом передбачено, що в межах судової реформи будуть ліквідовані:

  • Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ;
  • Вищий господарський суд;
  • Вищий адміністративний суд. 
Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments