Генпрокуратура розслідуватиме причетність високопосадовців до офшорних компаній

24 Червня 2016
Аа Аа

Колишній Голова СБУ і нинішній Голова громадської організації «Антикорупційний рух» Валентин Наливайченко заявив, що офшори у політиків – це гаманці політичної корупції. Про це він сказав на Еспресо.TV.

«Офшори політиків треба чітко відрізняти від бізнесу, адже бізнес – це справа податкової та інших органів, а коли політики мають офшори – це суцільна змова», – сказав він.

Валентину Наливайченку вдалося розпочати розслідування офшорної корупції на верхівках української влади. Голова «Антикорупційного руху» разом з командою домоглися через суд зобов’язати Генеральну прокуратуру почати розслідувати причетність українських високопосадовців до використання офшорів. Про це він повідомив в четвер на своїй офіційній сторінці у Facebook.

«Ми маємо на руках рішення суду, а перед Генпрокуратурою стоїть серйозний виклик і випробування: розслідувати і притягнути до відповідальності владних корупціонерів, або спустити все на гальмах», – йдеться у повідомленні.

За словами Валентина Наливайченка, команда намагалися зареєструвати кримінальне провадження більше року.

«У документах про офшори є платіжки – щоразу від 200 до 300 тис. дол. одноразово, які мало не щодня перераховуються депутатами від БПП, нинішньої правлячої коаліції, яка так зухвало у клановій змові тисне на суди, на бізнес», – сказав Наливайченко.

Він також підняв питання про офшори інших депутатів, зокрема, Ігоря Кононенка, першого заступника голови фракції БПП.

Валентин Наливайченко обурений тим, що особи на державних посадах продовжують займатися бізнесом: «Хто дав дозвіл порушувати закон і користуватися на держслужбі офшорними компаніями, не повідомляючи про це податкові органи нашої держави чи інших країн».

Голова «Антикорупційного руху» наголошує на тому, що потрібно викривати офшорну корупцію, інакше вона вдарить по державі і в цьому допоможе міжнародна спільнота, яка підтримуватиме до кінця процес розслідування офшорів. Натомість перед Україною стоїть вимога – повернути в країну кошти після їх розшуку.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments