Формування податкового кредиту платниками, які застосовують касовий метод, за податковими накладними, що складені понад 1095 днів

01 Липня 2016
Аа Аа

Державною фіскальною службою України у категорії 101.14 інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР» надано відповідь на питання: «Чи формується податковий кредит платником податку, що застосовує касовий метод податкового обліку за податковими накладними, з дати складання яких минуло більше 1095 днів?».

Так, пунктом 198.6 статтею 198 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше:

  • ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних;
  • для платників податку, що застосовують касовий метод, – ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.

Якщо платник формує податковий кредит за касовим методом, отримана ним податкова накладна включається до складу податкового кредиту того звітного періоду, в якому відбулася оплата товару, при постачанні якого була складена така накладна. Таким платникам надано право на формування податкового кредиту протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з їх банківських рахунків.

В результаті фіскали дійшли цілком логічного висновку, що платник ПДВ, який застосовує касовий метод податкового обліку, при погашенні кредиторської заборгованості за придбані товари/послуги шляхом проведення розрахунків з постачальниками має право протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка такого платника віднести до складу податкового кредиту суми ПДВ за податковими накладними, що були отримані ним при придбанні товарів/послуг у минулих роках, включаючи випадки, коли з дати складання таких накладних минуло більше 1095 днів.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments