ФОПи не платитимуть ЄСВ за місяці, у яких не було отримано доходів, - законопроект №2166 прийнято

Аа Аа

Cьогодні прийнято вцілому закон № 2166 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо усунення дискримінації за колом платників).

Прийняття цього проєкту кілька років очікували представники експертного середовища та бізнес об'єднань, адже норми цього закону усувають викривлення та дискримінацію певних категорій платників.

Так, серед іншого, виключаються з платників єдиного соціального внеску фізичні особи – підприємці, що мають основне місце роботи, де отримують заробітну плату, що дорівнює або перевищує розмір мінімальної заробітної плати.

Документом також скасовується зобов’язання сплати мінімального розміру ЄСВ для всіх груп у разі відсутності діяльності, тобто за місяць, у якому не було отримано доходу/прибутку - сплата внеску здійснюється лише на добровільних засадах.

Доповнено перелік осіб, звільнених від сплати ЄСВ, особами, які провадять незалежну професійну діяльність якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю. Такі особи зможуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

Осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, звільнено від сплати за себе ЄСВ за умови взяття їх на облік як фізичних осіб-підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments