ФОП в цілях оподаткування податком на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, розглядається як фізична особа

ДФС надала роз’яснення щодо особливостей виконання фізичною особою – підприємцем податкового обов’язку з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Фахівці ДФС зазначили, що Цивільний кодекс України визначає суб’єктами права приватної власності фізичних та юридичних осіб. Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, що відповідно до закону не може їм належати.     

Цивільне законодавство також встановлює, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

При цьому, відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Тобто ст. 266 Податкового кодексу України  не визначено такого платника як фізичну особу – підприємця, тому такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

Хочемо додати, що даний факт зумовлює особливості виконання фізичними особами – підприємцями податкового обов’язку з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Йдеться про відсутність обов’язку обчислення та декларування суми податкового зобов’язання, оскільки відповідно до пп. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПК України такі дії вчиняються контролюючим органом.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments