ФОП платитимуть 22% з ЄСВ навіть з зарплат інвалідам

03 Березня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України повідомила про особливості застосування пільгової ставки з ЄСВ для заробітної плати, яка виплачується підприємцями своїм працівникам-інвалідам.

Як відомо, з 1 січня 2016 року було встановлено єдину ставку ЄСВ на рівні 22 %, однак, разом з тим, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон про ЄСВ) передбачені і пільгові ставки для певних категорій платників.

Зокрема, з бази ЄСВ для працюючих інвалідів роботодавцями сплачується 8,41 %, а не 22 %. Однак, Законом про ЄСВ зазначено, що за такою пільговою ставкою сплачують ЄСВ підприємства, установи та організації, в яких і працюють інваліди. Про те, що право сплачувати ЄСВ за пільговою ставкою мають фізичні особи – підприємці в яких працюють інваліди в Законі про ЄСВ не йдеться.

Отже, як зазначають представники ДФС, фізичні особи – підприємці у випадку прийняття на роботу інвалідів сплачуватимуть ЄСВ з відповідної бази нарахування за ставкою 22 %.

Юрист-аналітик Taxlink

Анна ГОЛОВАЦЬКА

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments