ФОП на спрощеній системі оподаткування мають сплачувати ЄСВ протягом відпустки або хвороби

03 Серпня 2016 #ЄСВ #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

ГУ ДФС у місті Києві роз’яснило фізичним особам – підприємцям – платникам єдиного податку, що на час відпустки або хвороби пільги у вигляді звільнення від сплати ЄСВ для таких платників не передбачено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Разом з цим контролюючий орган нагадав, що пунктом 295.5 статті 295 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПК України) платники єдиного податку, які перебувають на першій і другій групі і не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Нагадуємо нашим читачам, що платники єдиного податку, які бажають скористатися пільгою під час відпустки або хвороби, мають в довільній формі скласти заяву щодо періоду щорічної відпустки або заяву про тимчасову втрату працездатності і подати її до контролюючого органу.

Отже, незважаючи на те, що платники єдиного податку можуть не сплачувати єдиний податок протягом відпустки або у разі втрати працездатності, це не звільняє їх від обов’язку сплачувати ЄСВ. Адже норма ПК України, якою передбачається пільга зі сплати єдиного податку, не поширює свою дію на обов’язок таких осіб сплачувати єдиний соціальний внесок.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments