Фонди соціального страхування України буде реорганізовано

Вчора, 24 травня, відбулось позачергове засідання правління Фонду соціального страхування України. У ході засідання було розглянуто низку актуальних питань, серед яких:

  • завершення процедури реорганізації фондів соціального страхування та визначення чіткої дати такого завершення;

  • уточнення структури робочих органів Фонду;

  • запровадження механізму «гроші ходять за людиною» у санаторно - курортному лікуванні потерпілих.

На засіданні було схвалено Порядок відшкодування витрат за надані послуги санаторно – курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, який відтепер діятиме за новим принципом – «гроші ходять за людиною». Відповідно до прийнятого Порядку потерпілий на виробництві має право вільного вибору санаторно - курортного закладу для отримання відповідних послуг. Після самостійного вибору потерпілим санаторно - курортного закладу для отримання відповідного лікування робочим органом Фонду готується та укладається тристоронній договір, на підставі якого потерпілий отримує належне санаторно - курортне лікування, а санаторно - курортний заклад отримує від Фонду відшкодування витрат за надані послуги в межах визначених граничних витрат.

Окрім того, правлінням Фонду було прийнято рішення про збільшення кількості робочих органів останнього від 19 одиниць до 372.

Щодо питань реорганізації, то правлінням Фонду доручено головам комісій з реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та їх робочих органів забезпечити складання, затвердження передавальних актів, а також завершення процедури їх припинення до 01 серпня 2017 року.

При цьому, правлінням Фонду визначена дата початку виконання Фондом всього обсягу функцій та завдань, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», - 01 серпня 2017 року.

 

За матеріалами: Міністерство соціальної політики України

Попередня стаття Наступна стаття