Фізособа, яка одночасно з доходами у вигляді пенсії отримує доходи у вигляді заробітної плати, має право на ПСП

24 Березня 2020
Аа Аа

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що право платників податків на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) та розміри ПСП визначені ст. 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

ПСП застосовується до нарахованого платнику податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати) (п.п. 169.2.1 п. 169.2 ст. 169 ПКУ).

Платник ПДФО подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги (п.п. 169.2.2 п. 169.2 ст. 169 ПКУ).

Разом з цим, згідно з п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ ПСП не може бути застосована до:

► доходів платника ПДФО, інших ніж заробітна плата;

► заробітної плати, яку платник ПДФО протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;

► доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

З урахуванням зазначеного, фізична особа, яка одночасно з доходами у вигляді пенсії з Пенсійного фонду України отримує доходи у вигляді заробітної плати, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП за умови дотримання вимог п.п. 169.1 ст. 169 ПКУ та подання роботодавцю заяви про застосування такої пільги.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Врахування переплати з податку на прибуток в оплату авансового внеску при виплаті дивідендів не передбачено

27 Травня 2020

Отримані платником доходи в іноземній валюті необхідно задекларувати до 01 липня 2020 року

27 Травня 2020

За які обсяги води не справляється рентна плата за воду первинними водокористувачами?

27 Травня 2020

Затверджено нові форми у сфері держреєстрації юросіб, ФОП та громадських формувань

27 Травня 2020

Внесено зміни до Регламенту Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС

27 Травня 2020

Товари відвантажені до реєстрації платником ПДВ: чи виникають податкові зобов’язання, якщо оплата надійшла після отримання статусу платника ПДВ?

27 Травня 2020

Платник ПДВ надає поворотну фінансову допомогу: чи оподатковувати таку суму?

27 Травня 2020

Як отримати від ФССУ компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19?

27 Травня 2020