Фіскальна служба веде непримиренну боротьбу з тіньовим сектором економіки

08 Квітня 2016
Аа Аа

7 квітня відбулася прес-конференція Голови ДФС Романа Насірова та Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана на тему: «Детінізація економіки – резерв наповнення бюджету».

На прес-конференції Роман Насіров нагадав журналістам інформацію щодо підсумків роботи фіскальної служби за перший квартал 2016 року та надав слово своєму Першому заступнику – Сергію Білану, який повідомив статистичні дані про ефективну діяльність податкової міліції та ДФС в цілому. Зокрема, розповів про ліквідацію конвертаційних центрів, запровадження електронної системи адміністрування, а також про висновки роботи цивільних департаментів.

За словами Романа Насірова, фіскальна служба веде непримиренну боротьбу з тіньовим сектором економіки, з таким, як податкові ями та конвертаційні центри. Підрозділами ДФС ведеться постійна робота щодо виявлення та запобігання протиправним діям у сфері оподаткування. Зусилля спрямовані на викриття резонансних кримінальних правопорушень, які вчиняються з метою отримання надприбутків і несплати податків до державного бюджету.

 «Припинення будь-якої протиправної діяльності, що призводить до ухилення від сплати податків – це наш пріоритет роботи», – зазначив Голова ДФС України.

За останні 3 місяці було ліквідовано діяльність 30 конвертаційних центрів. Фіскальна служба зазначила, що тіньовий бізнес, з метою приховування надприбутків та ухилення від сплати податків, активно використовував послуги переведення коштів у готівку, які не дають конвертаційні центри.

«Ми можемо констатувати факт, що ми припинили діяльність системних конвертаційних центрів, системних площадок, майданчиків, які існували в минулому. Я хочу вкотре наголосити, що ДФС буде і надалі вживати всі заходи, аби користуватися послугами конвертаційних центрів транзитних конвертаційних груп було невигідно і небезпечно», – сказав Роман Насіров.

З початку року розпочато більш ніж 50 кримінальних проваджень за виявленими фактами незаконно заявлених до відшкодування коштів у сумі майже 415 млн грн, а також незаконно відшкодованих з бюджету понад 16 млн грн ПДВ.

Виявлено ознаки кримінальних правопорушень та розпочато більш ніж 700 досудових розслідувань за фактами ухилення від сплати ПДВ на суму понад 22 млрд грн, з яких вже відшкодовано більш ніж 350 млн грн.

Розпочато 38 кримінальних проваджень за фактом неправовірного використання сільськогосподарськими виробниками і переробниками сільськогосподарської продукції тими компаніями, які мали спеціальний режим оподаткування на суму понад 600 млн грн.

«Зараз ми маємо дуже високі обсяги надходжень ПДВ. Загальна сума – 29 млрд грн. З них 16,5 млрд грн – митний податок, 12,5 млрд грн – внутрішній сплачений ПДВ», – нагадав Роман Насіров.

Голова податкового відомства відмітив значний зріст сплати ПДВ, який на сьогодні залишається стабільним та складає більш ніж 12 млрд грн.

По митному напрямку – збори до 16 млрд грн. у цьому році.

 «У минулому році оперативними підрозділами ДФС був проведений комплекс широкомасштабних оперативно-профілактичних заходів в рамках декількох операцій. За результатами було вилучено підакцизних товарів на 200 млн грн», – повідомив Голова фіскальної служби України про результати боротьби з нелегальними підакцизною продукцією.

Ще одним напрямом протидії тіньовим схемам стало запровадження з 1 березня системи електронного адміністрування реалізації пального.

Роман Насіров повідомив, що 6 березня, на засіданні Кабміну було схвалено концепцію створення та впровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів.

«Це ті кроки, які нам треба було зробити, щоб запровадити електронну акцизну марку», – зазначив Голова ДФС України.

Наостанок Роман Насіров зауважив, що Державна фіскальна служба поважає сумлінних платників податків і готова всіляко їх підтримувати, а також зазначив, що дії ДФС України будуть направлені на боротьбу з тими підприємствами, які організовують та використовують податкові ями і конвертаційні центри, які ухиляються від сплати податків.

Перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан розповів про плани роботи податкової міліції.

«Завданням податкової міліції є забезпечення наповнення державного бюджету, протидія тіньовому сектору економіки та не перешкоджання діяльності легальних платників податків», – сказав Сергій Білан.

За словами Першого заступника податкового відомства, основою податкової міліції є економічний ефект, тобто, добровільна сплата збитків тими, хто порушив податкове законодавство, за рахунок коштів яких наповнюватиметься державний бюджет.

На сьогодні таким чином за перший квартал відшкодовано збитків на суму 278 млн грн.

З вигодонабувачів конвертаційних центрів стягнуто 137 млн грн.

З незаконного обігу підакцизних товарів вилучено 216 млн грн. Накладено арешт на майно у кримінальних провадженнях  на суму 980 млн грн.

За рахунок власних ресурсів податкової міліції створено підрозділ страхового фінансового сектору по роботі з інтелектуальними податковими злочинами.

Ще одним комплексом заходів є система ведення електронної системи адміністрування, робота цивільних департаментів, а також робота податкової міліції, зусиллями яких вдалось отримати збір по ПДВ у сумі 12,7 млрд грн.

Нагадаємо, сума зборів фіскальної служби за березень місяць склала 60,3 млрд грн. Результат всього першого кварталу – більше 140 млрд грн до державного бюджету, що на 35 млрд грн більше, ніж аналогічний період минулого року, або на 20 млрд грн більше, ніж середньоквартальні збори 2015 року.

Стаття була написана за матеріалами відео-трансляції на YouTube каналі Кабінету Міністрів України.

 

ЧОРНОГОР Олена

Журналіст TaxLink

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Подання ліквідаційного Звіту про використання доходів неприбутковою організацією, - ДПС інформує

19 Жовтня 2020

Чи може ФОП надати запит на отримання довідки про доходи через електронні сервіси ДПС України ?

19 Жовтня 2020

Як отримати довідку про відсутність заборгованості в електронному вигляді для участі у тендері?

19 Жовтня 2020

Який порядок переходу на спрощену систему оподаткування для платників єдиного податку 1-3-ї груп?

19 Жовтня 2020

Як отримати витяг про стан розрахунків платників з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення?

19 Жовтня 2020

Проведення розрахункових операцій в режимі офлайн: юридичні нюанси

19 Жовтня 2020

Закон № 466: формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації

19 Жовтня 2020

Неприбуткова організація продає товари (основні засоби): коли сплачується податок на прибуток?

19 Жовтня 2020