Фіскали роз’яснили ведення обліку договорів про спільну діяльність

12 Жовтня 2017 (0) #ПДВ #ДФС #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 04.10.2017 № 2129/Б/99-99-08-02-01-14/ІПК надала роз’яснення щодо обліку в контролюючих органах договорів про спільну діяльність.

Пункт 64.6 статті 64 Податкового кодексу України (далі – ПК України) визначає, що договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами (угодами), повинні перебувати на обліку в контролюючих органах.

Якщо на відповідний договір не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені ПК України, то він у контролюючих органах не обліковується. При цьому кожен учасник таких договорів перебуває на обліку у контролюючих органах та виконує обов’язки платника податків самостійно.

Взяття на облік договору здійснюється шляхом додаткового взяття на облік учасника договору про спільну діяльність як платника податків - відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору.

На сьогодні особливості оподаткування для договорів про спільну діяльність встановлені ПК України стосовно податку на додану вартість.

Відповідно до підпункту 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 та пункту 180.1 статті 180 ПК України для цілей оподаткування платником податку є, зокрема:

- будь-яка особа, що провадить або планує провадити господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статті 183 ПК України;

- особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи.

Для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну діяльність без утворення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності.

Пунктом 3.5 розділу III Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (далі – Порядок № 1588), визначено, що підставою для взяття на облік договору про спільну діяльність є прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію його платником ПДВ.

Згідно з пунктом 4.6 розділу IV Порядку 1588 для взяття на облік договору про спільну діяльність уповноважена особа подає до контролюючого органу за своїм основним місцем обліку одночасно із реєстраційною заявою платника ПДВ заяву за формою № 1-ОПП та копію договору (контракту) про спільну діяльність.

Таким чином, ДФС стверджує, що договори про спільну діяльність між юридичними особами та/або фізичними особами - підприємцями обліковуються в контролюючих органах за умови, що на такі договори поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами, визначені положеннями ПК України, і уповноважена особа за такими договорами зареєстрована платником ПДВ.

 

Попередня стаття Наступна стаття