Фінансовий результат до оподаткування не коригують на суму прибутку учасника спільної діяльності

19 Квітня 2016
Аа Аа

У листі від 23.03.2016 р. № 6335/6/99-99-19-02-02-15 спеціалісти ДФСУ розглянули питання оподаткування спільної діяльності за довгостроковим контрактом.

Відповідно до пункту 1 статті 1130 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) за договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові.

Пунктом 2 статті 1134 ЦК України передбачено, що ведення бухгалтерського обліку спільного майна учасників може бути доручено ними одному з учасників.

Прибуток, одержаний учасниками договору в результаті їх спільної діяльності, розподіляється пропорційно вартості вкладів учасників у спільне майно, якщо інше не встановлено договором або іншою домовленістю учасників.

У разі отримання прибутку в межах договору про спільну діяльність, такий прибуток розподіляється пропорційно вартості вкладів учасників у спільне майно. Сума прибутку, отриманого кожним учасником договору простого товариства у межах спільної діяльності, є доходом кожного учасника та включається з метою оподаткування до доходу відповідного учасника простого товариства.

Оскільки положення ПК України не містять особливостей окремого обліку операцій зі спільної діяльності, учасники спільної діяльності без створення юридичної особи – платники податку на прибуток, у тому числі оператор, подають фінансову звітність та податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2015 рік за новою формою, в якій прибуток кожного учасника, отриманий у межах спільної діяльності, враховується при визначенні фінансового результату до оподаткування такого учасника згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Крім того, податківці повідомили: надміру сплачені суми грошових зобов'язань, які обліковуються на картках особових рахунків договорів про спільну діяльність, підлягають поверненню платнику податків з урахуванням положень пункту 43.3 статті 43 ПК України.

Юрист-аналітик Taxlink

Євгеній СОКУР

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments