Facebook сплатить більше податків до бюджету Великобританії

09 Березня 2016 (0)
Аа Аа

Британська влада знайшла рішення як підвищити надходження коштів до казни шляхом введення нових податкових правил для транснаціональних корпорацій. Згідно з інформацією на сайті Euronews, нововведення у податковому законодавстві Великобританії зобов’яжуть компанії, які вдавалися до штучних схем оптимізації податку на прибуток сплатити в казну королівства корпоративний податок з підвищеною ставкою – 25 %.

Наразі радикальні податкові зміни стосуються саме компанії Facebook, яка вже повідомила про зміну схеми внутрішньої структури компанії після численних зауважень з боку уряду Великобританії, котрі встановили, що компанія  за 2014 рік сплатила лише 4,327 фунтів стерлінгів податкових відрахувань, повідомляє Telegraph.

Доходи Facebook від реклами у Великобританії сягають сотень мільйонів фунтів, саме тому уряд наполягає на сплаті компанією в британську казну відповідної суми податкових платежів. Але податкові зобов'язання Facebook можуть бути скороченими на 20 млн фунтів стерлінгів внаслідок втрати звітності за попередні роки. Планується, що Facebook буде погашати податкові борги з несплачених податків на рекламу за рахунок майбутніх податкових векселів.

До цього часу компанія спрямовувала значну частку податкових виплат від рекламних прибутків до Ірландії, де ставка корпоративного податку становить 12,5 %. Зважаючи на те, що співробітників Facebook в британському офісі близько 850 осіб, велика частина прибутку одержуваного в Великобританії буде обкладатися податком тут же, що означає відміну проведення операцій з великими рекламодавцями через Ірландію, як це робилося раніше.

Отже, нововведення в податковому законодавстві стосуватиметься великих рекламних контрактів Facebook, а контракти, які обслуговуються онлайн, без присутності співробітників, будуть продовжувати реєструватися через Ірландію. Починаючи з квітня 2017 року митні платежі від усіх великих доходів, отриманих в результаті співробітництва з великими британськими компаніями будуть виплачені безпосередньо в Великобританії.

Наразі керівництво Facebook разом з британським податковим відомством вже обговорювали нову внутрішню податкову структуру компанії, але поки не дійшли згоди у цьому питанні.

Попередня стаття Наступна стаття