Експорт та поставку зерна пропонують звільнити від ПДВ!

ДФС України пропонує звільни від оподаткування ПДВ операції з експортування, а також постачання на митній території України зернових та олійних культур, та готової олії рослинного походження шляхом внесення відповідних змін до статті 197 Податкового кодексу України (далі – ПК України). Водночас вказані зміни не поширюватимуться на операції з соняшниковою олією, призначеної для вживання в їжу, у тарі місткістю до 5000 см3.

Таким чином, експортери вищезазначеної продукції будуть змушені, які станом на сьогодні застосовують нульову ставку ПДВ при вивезені цих товарів за межі митної території України, будуть змушені нараховувати «компенсуюче» ПДВ за пунктом 198.5 статті 198 ПК України.

Необхідність прийняття зазначених вище змін контролюючий орган аргументує тим, що чинні на сьогоднішній день норми ПК України дозволяють виробникам та постачальником такої продукції отримувати незаконну податкову вимогу, наприклад шляхом застосування схем так званих «податкових скруток» тощо.

Із тих самих причин, що зазначені вище, ДФС України також пропонує застосовування тимчасової пільги у вигляді звільнення від оподаткування ПДВ експорту соєвих бобів, насіння свіріпи або ріпаку, продовжити на постійній основі.  

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments