Експертне середовище закликає ВР невідкладно проголосувати за законопроект №7115

7 листопада представники 10 громадських організацій закликали Верховну Раду повернути до тестового режиму систему блокування податкових накладних та невідкладно проголосувати за законопроект № 7115. Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбук повідомила Ніна Южаніна, Голова Комітету з питань податкової та митної політики ВР України.

"Підприємці, громадські діячі, експерти надіслали відкрите звернення до Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради, керівників парламентських фракцій та комітетів, адже хочуть бути почутими. Система зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН запрацювала з 01 липня і вже з перших місяців виявила низку недоліків. Системна проблема полягає в тому, що Міністерство фінансів не забезпечило розробку та впровадження всіх передбачених Податковим кодексом нормативно-правових документів, які регламентують порядок реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі. В результаті в Україні немає ефективної, достатньо гнучкої, такої, що відповідає викликам часу та працює на упередження шахрайських схем розкрадання ПДВ, системи критеріїв оцінки ризику, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі. Це призвело до зупинення реєстрації податкових накладних підприємств реального бізнесу та реєстрації податкових накладних так званого схемного податкового кредиту", - каже пані Южаніна.

За її словами, в епіцентрі проблеми опинився малий та середній бізнес, адже великі платники податку не підлягають моніторингу на відповідність ризикам.

"Звернення та скарги платників податків регулярно надходять на адресу Комітету ВР з податкової та митної політики. Ігнорувати їх ніхто не має права. Разом зі мною ще 18 народних депутатів виступили ініціаторами законопроекту, який пропонує повернутися до тестового режиму зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН – до прийняття законопроекту, який має усунути існуючі недоліки. Тобто зупинити проблему зараз, а не поглиблювати кризу надалі. На жаль, Міністерство фінансів не бачить або не визнає проблеми. Тому сьогодні, 08 листопада, на засіданні Комітету буде запропоновано провести комітетські слухання з цього питання, на які запросити представників бізнес-асоціацій, експертів, платників податків, представників центральних органів виконавчої влади.
Під час виключно професійної, а не політичної дискусії, я сподіваюсь, що кожна сторона почує іншу", - резюмувала екперт.

Попередня стаття Наступна стаття