Екологічний податок за використання твердопаливного котла

03 Червня 2016
Аа Аа

Враховуючи доволі складну ситуацію з цінами на газ в Україні, велика кількість суб’єктів господарювання задумується над тим, щоб перейти на опалення за допомогою твердопаливних котлів та інших подібних агрегатів, що зумовлює актуальність цього питання, спонукає звертатись до контролюючих органів із запитами на консультації.

У зв’язку з цим 1 червня 2016 року Головне управління ДФС у Закарпатській області роз’яснило, чи повинно таке підприємство сплачувати екологічний податок за викиди, що здійснюватимуться котлом, котрий працює на дровах.

Вказано, що котел вважається стаціонарним джерелом забруднення, адже це агрегат або пристрій (залежно від його виду і потужності), але в будь-якому випадку нерухомий об’єкт, в результаті роботи якого в атмосферу здійснюються викиди діоксиду вуглецю (тобто за своїми ознаками такий об’єкт відповідає визначенню, вміщеному в підпункті 14.1.230 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

Головне управління ДФС, посилаючись на пункт 249.3 статті 249 ПК України, зазначає, що обсяги викидів стаціонарними джерелами забруднення платники екологічного податку повинні визначати самостійно. Контролюючі органи, в свою чергу, визначають зобов'язання з екологічного податку із залученням за попереднім погодженням працівників з питань охорони навколишнього природного середовища та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Перед експлуатацією котла підприємство повинне отримати дозвіл на здійснення викидів. Такий обов’язок регламентується статтею 11 Закону України від 16 жовтня 1992 року № 207-ХІІ «Про охорону атмосферного повітря». Водночас, враховуючи той факт, що котли здійснюють викиди в атмосферу в незначних обсягах, їх віднесено до третьої групи стаціонарних джерел, такий дозвіл видається платникам безстроково.

У висновку контролюючі органи зазначають, що відсутність дозволу на здійснення викидів у атмосферу не звільняє його від сплати екологічного податку, він все одно повинен визначати зобов'язання з екологічного податку і до нього можуть бути застосовані штрафні санкції у разі виявлення занижень податкових зобов’язань контролюючими органами (пункт 123.1 статті 123 ПК).

І дійсно, на наш погляд, подібні висновки можна зробити, виходячи з норм статей 240, 242 ПК України. Таким шляхом іде і судова практика. Про це Ви детальніше зможете прочитати в нашому аналітичному матеріалі.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments