Екологічний податок за використання джерела іонізуючого випромінювання

17 Грудня 2018
Аа Аа

Державна фіскальна служба у листі від 1 квітня 2016 року № 7123/6/99-99-15-04-02-15 вказала на основне правило щодо визначення об’єкта оподаткування у разі наявності у платника податку джерела іонізуючого випромінювання.

ДФС зазначила, що податкові зобов’язання з екологічного податку виникають у платника з дати придбання (купівлі-продажу) джерела іонізуючого випромінювання, після використання якого утворюються радіоактивні відходи.

Податкові зобов’язання не виникатимуть при укладенні договору щодо повернення відпрацьованого закритого джерела іонізуючого випромінювання за межі України згідно з підпунктом 240.3.1 пункту 240.3 статті 240 Податкового кодексу України (тобто до останнього календарного дня (включно) звітного кварталу, у якому придбано джерело іонізуючого випромінювання).

Податкова також звернула увагу на те, що податкові зобов'язання з екологічного податку не виникатимуть, коли відсутність утворення радіоактивних відходів після виведення з експлуатації такого джерела підтверджено органами виконавчої влади з формування та реалізації державної політики у сфері безпеки використання ядерної енергії. Така позиція ґрунтується на відсутності самого об’єкта оподаткування екологічним податком, тобто «утворення радіоактивних відходів» (підпункт 240.1.4 пункту 240.1 статті 240 Податкового кодексу України).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments