Екологічний податок та рентна плата в проекті реформи від Мінфіну

01 Грудня 2015 (0)
Аа Аа

Продовжуючи аналізувати проект податкової реформи від Міністерства фінансів України, зупиняємось на «зелених податках». Базовою зміною для цих податків є підвищення ставок. Так, в середньому на наступний рік ставки екологічного податку та рентної плати планують збільшити на 26 % у порівнянні з діючими. Також пропонують підвищити рентну плату за транспортування аміаку через територію України до 2,4 долара за тонну на 100 км.

Індексація ставок екологічного податку

Одночасно з підвищенням ставок екологічного податку в проекті закладено механізм їх індексації.  Так, згідно з положеннями пропонованого проекту індексація ставок екологічного податку, визначених в абсолютних значеннях, починаючи з 2017 року, проводитиметься за формулою:

Сі = Сб х дІ

Відповідно до формули індексована ставка  (Сі) має становити собою добуток базової ставки екологічного податку на одиницю виміру (Сб) та добутку індексів споживчих цін за попередні роки (дІ), починаючи за замовчуванням з 2016 року.

Для нових ставок податку індексація відбуватиметься з року, в якому вони будуть введені. У разі, якщо індекс споживчих цін на 31 грудня відповідного року буде нижчим за 100 %, для розрахунку його значення прийматиметься на рівні 100 %. Таким чином, ставки екологічного податку будуть поступово підвищуватись в автоматичному режимі.

Відміна авансових внесків

Платникам рентної плати, що сплачують авансові внески і звітний період яких становить квартал, пропонується встановити звітний період місяць, без сплати авансових внесків. 

Рентна плата за видобування газу

Пропонується зменшити ставки рентної плати при видобутку газу для комерційних цілей з 55 % до 29 % при глибині свердловини до 5000 м та з 28 % до 14 % при глибині свердловини більше 5000 м – з 01.01.2016, а також зменшення ставки до 20 % і 10 % враховуючи глибину свердловини – з 2018 року.

Рентна плата та податок на прибуток

Пропонується з 1 січня 2018 року запровадити надбавку до податку на прибуток підприємств. Така надбавки встановлена у розмірі 15 %, яку будуть сплачувати суб’єкти господарювання, що є платниками рентної плати за користування корисними копалинами (природний газ).

Відповідно до проекту надбавки податку на прибуток розраховуються шляхом коригування об’єкта оподаткування податку на прибуток за окремим пріоритетним звітним господарським сегментом у межах кожної ділянки надр.

Зменшення рентних платежів

Скасовується рентна плата за транзитне транспортування газу трубопроводами, яка сьогодні становить 0,21 долара за тонну на 100 км.

Попередня стаття Наступна стаття