Екологічний податок та рентна плата в проекті реформи від Мінфіну

01 Грудня 2015
Аа Аа

Продовжуючи аналізувати проект податкової реформи від Міністерства фінансів України, зупиняємось на «зелених податках». Базовою зміною для цих податків є підвищення ставок. Так, в середньому на наступний рік ставки екологічного податку та рентної плати планують збільшити на 26 % у порівнянні з діючими. Також пропонують підвищити рентну плату за транспортування аміаку через територію України до 2,4 долара за тонну на 100 км.

Індексація ставок екологічного податку

Одночасно з підвищенням ставок екологічного податку в проекті закладено механізм їх індексації.  Так, згідно з положеннями пропонованого проекту індексація ставок екологічного податку, визначених в абсолютних значеннях, починаючи з 2017 року, проводитиметься за формулою:

Сі = Сб х дІ

Відповідно до формули індексована ставка  (Сі) має становити собою добуток базової ставки екологічного податку на одиницю виміру (Сб) та добутку індексів споживчих цін за попередні роки (дІ), починаючи за замовчуванням з 2016 року.

Для нових ставок податку індексація відбуватиметься з року, в якому вони будуть введені. У разі, якщо індекс споживчих цін на 31 грудня відповідного року буде нижчим за 100 %, для розрахунку його значення прийматиметься на рівні 100 %. Таким чином, ставки екологічного податку будуть поступово підвищуватись в автоматичному режимі.

Відміна авансових внесків

Платникам рентної плати, що сплачують авансові внески і звітний період яких становить квартал, пропонується встановити звітний період місяць, без сплати авансових внесків. 

Рентна плата за видобування газу

Пропонується зменшити ставки рентної плати при видобутку газу для комерційних цілей з 55 % до 29 % при глибині свердловини до 5000 м та з 28 % до 14 % при глибині свердловини більше 5000 м – з 01.01.2016, а також зменшення ставки до 20 % і 10 % враховуючи глибину свердловини – з 2018 року.

Рентна плата та податок на прибуток

Пропонується з 1 січня 2018 року запровадити надбавку до податку на прибуток підприємств. Така надбавки встановлена у розмірі 15 %, яку будуть сплачувати суб’єкти господарювання, що є платниками рентної плати за користування корисними копалинами (природний газ).

Відповідно до проекту надбавки податку на прибуток розраховуються шляхом коригування об’єкта оподаткування податку на прибуток за окремим пріоритетним звітним господарським сегментом у межах кожної ділянки надр.

Зменшення рентних платежів

Скасовується рентна плата за транзитне транспортування газу трубопроводами, яка сьогодні становить 0,21 долара за тонну на 100 км.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: