Екологічний податок та рентна плата у 2016 році

Верховною Радою України було прийнято проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» № 3688 (далі – Закон № 3688).

Розглянемо, які зміни в частині екологічного податку та рентної плати набирають чинності з 1 січня 2016 року.

Основною зміною є підвищення ставок екологічного податку та рентної плати. В середньому на наступний рік ставки екологічного податку та рентної плати планують збільшити на 26 % у порівнянні з діючими нормами ПК України. Ставки рентної плати за використання радіочастотного ресурсу України хочуть збільшити на 13,35 %.

Відміна авансових внесків

Платникам рентної плати, що сплачують авансові внески і звітний період яких становить квартал, пропонується встановити звітний період місяць, без сплати авансових внесків. 

Рентна плата за видобування газу

Для потреб промисловості:

Ставки рентної плати за користування надрами для видобування газу природного з 55 до 29 % (видобутий з покладів до 5000 м) та з 28 до 14 % (видобутий з покладів понад 5000 м);

Для потреб населення:

Ставки рентної плати за природний газ, видобутий з покладів до 5000 метрів з 70 до 29 % з 1 квітня 2016 року.

Зменшення рентних платежів

Скасовується рентна плата за транзитне транспортування газу трубопроводами, яка сьогодні становить 0,21 долара за тонну на 100 км.

Видобуток бурштину

Встановлено ставку рентної плати у розмірі 30 % за видобуток бурштину.

Спрямування екологічного податку

З 1 січня 2016 року надходження від екологічного податку нараховуються у спеціальний фонд Державного бюджету України та місцевих бюджетів у визначених пропорціях, а не в загальний фонд бюджетів відповідного рівня.

Спрямування надходжень відбудеться виключно на здійснення природоохоронних заходів, включаючи захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь, ресурсозберігаючих заходів, а також заходів для зниження впливу забруднення навколишнього природного середовища на здоров'я населення.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: