Думки експертів щодо законопроекту № 4806

17 Травня 2016
Аа Аа

Як вже відомо, на початку липня 2017 року буде введено накопичувальну систему загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій, що передбачено законопроектом № 4806. На думку експертів, прийняття документа призведе до пенсійної революції.

«Ми тільки знизили ЄСВ з 38 % до 22 %, щоб домогтися виведення зарплат з тіні, і якщо знову піднімемо, то бізнес нас не зрозуміє», – зауважила голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

За її словами, фахівцями було підраховано, що повинно пройти не менше п’яти кварталів (до кінця 2016 року), щоб почався процес виведення зарплат із тіні.

«Цю проблему треба вирішувати комплексно, разом з податковою реформою і починати не з 2017 року, а на рік-два пізніше, коли почнеться підйом економіки», – зазначила Ніна Южаніна.

Експерт громадської організації «Реанімаційний пакет реформ» Валентин Мельничук розповів про такі відомості із документа:

  • можливість накопичувати надбавку до пенсії (особам, яким ще не виповнилося 35 років на момент набрання чинності законопроекту) шляхом введення особистих накопичувальних рахунків для майбутніх пенсіонерів.

Окрім сплати ЄСВ, що зараз становить 22 %, роботодавці будуть відраховувати у 2017 році 2 % від заробітку до нового Накопичувального пенсіонного фонду на особистий рахунок працівника. В подальші роки відсоток буде тільки зростати. Таким чином у 2018 році роботодавці сплачуватимуть 3 %, у 2019 – 4 % і з 2020 року – 5 %.

  • розрахунок пенсійних виплат уніфікують і зроблять однаковим для всіх.
  • роботодавці – приватні структури або держава – будуть вносити додаткові кошти на особисті рахунки.

А в Міністерстві фінансів вже в цьому році планують запустити пенсійну реформу. Про це сказав Міністр фінансів України Олександр Данилюк.

За його словами, запуск пенсійної реформи є пріоритетною та важливою задачею, яку у відомстві планують здійснити в поточному році.

«Ми повинні його вивчити на комітеті, але я поки вважаю введення особистих пенсійних рахунків несвоєчасним», – висловив свою думку з приводу законопроекту член Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Олександр Дроздик.

За матеріалами Сегодня.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments