ДРС забракувала законопроект щодо контролю за обігом алкоголю та тютюну

У Державній регуляторній службі України залишили без розгляду законопроект Мінфіну щодо контролю за обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Причина такого рішення в тому, що розробник не оприлюднив відповідний проект регуляторного акта.

Проект передбачає внесення змін, у тому числі до Податкового кодексу України, в частині регламентації роботи автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів. Ця система відстежуватиме рух спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів від їх виробник чи імпортера до моменту їх реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Також запроваджується акцизна накладна на переміщення спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів. Така накладна складається в електронній формі особою, яка здійснює реалізацію відповідних підакцизних товарів, та реєструється в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Порядок функціонування автоматизованої системи контролю за проектом має визначити Кабмін.

Нагадуємо, на початку червня Кабмін погодив законопроект щодо запровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів. Однак жодної інформації про ці рішення на сайтах Кабміну чи Мінфіну не було відображено. TaxLink припустив, що, очевидно, мова йшла про опублікований ще у квітні поточного року законопроект, докладніше з пропозиціями якого можна ознайомитися за посиланням.

Із законопроектом, який ДРС відмовилась розглядати, можна ознайомитись тут.

 

Раніше з аналогічним формулюванням ДРС також вирішила не розглядати критерії блокування податкових накладних, остаточна редакція яких, до речі, наразі не затверджена.

Попередня стаття Наступна стаття