Довгоочікуване звільнення пенсій від оподаткування

20 Травня 2016
Аа Аа

Верховна Рада наприкінці вчорашнього дня прийняла у першому читанні урядовий законопроект № 4542 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій», за який проголосували 307 депутатів, повідомляє Уніан. До другого читання обіцяють дійти з нормою про оподаткування великих пенсій.

Документ передбачає відміну оподаткування пенсій, які втричі перевищують мінімальну зарплату для працездатних осіб, яка з 1 травня становить 1450 грн.

Зі слів заступника Міністра фінансів України Олени Макеєвої, ухвала відповідного законопроекту дозволить забезпечити виплату в повному обсязі сум пенсій і різноманітних доплат до них, нарахованих згідно із законодавством всім категоріям громадян України, і зняти соціальну напругу.

Автори документа зазначають в пояснювальній записці, що прийняття законопроекту призведе до зменшення надходжень ПДФО до зведеного бюджету у 2016 році у сумі близько 0,8 млрд грн.

«Надходження податку на доходи фізичних осіб до зведеного бюджету за I квартал 2016 р року у порівнянні з I кварталом 2015 року виросли на 45,3 %, при врахованих в бюджеті темпах зростання 37,9 %, що дало додатковий ресурс в обсязі 1,2 млрд грн», – зазначають автори у пояснювальній записці.

Як ми повідомляли раніше, 18 травня на засіданні Комітету з питань податкової та митної політики до ВРУ було внесено сім альтернативних законопроектів, за якими скасовується норма ПК України щодо оподаткування пенсій. За закликом Юлії Тимошенко члени Комітету вирішили зняти свої законопроекти та рекомендувати ВРУ прийняти за основу урядовий.

В свою чергу, народний депутат Юрій Шухевич зазначив, що його законопроект, на відміну від урядового, передбачає також скасування обмеження у виплаті пенсії працюючим пенсіонерам.

 «Розглянувши всебічно дані законопроекти, ми вирішили, що немає жодного законопроекту, в якому було б виважене рішення щодо звільнення від оподаткування і працюючих, і непрацюючих пенсіонерів. Ми прийняли рішення рекомендувати прийняти тільки в першому читанні урядовий законопроект 4542 і всі інші поправки доопрацювати до другого читання», – заявила Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна та додала, що в планах визначити, який рівень пенсій вважати високим і який податок для них встановити.

За її словами, понижуючий коефіцієнт виплати пенсій працюючим пенсіонерам закладений в бюджет на 2016 рік, а його скасування призведе до дефіциту бюджету в розмірі 1,8 млрд грн до кінця року.

Ольга Германова на своїй офіційній сторінці у Facebook оприлюднила точки зору окремих депутатів щодо прийняття вищезазначеного законопроекту.

Юлія Тимошенко: «Дірки в бюджеті намагалися закрити унікальним у світі податком на пенсії. Сьогодні є величезна нагода парламенту закінчити з приниженням пенсіонерів».

Людмила Денісова: «Де взяти гроші? Доходи бюджету перевищено на 8,2 млрд. грн».

Олександр Долженков: «Я закликаю всіх депутатів скасувати цю ганьбу. Оподаткування пенсій є неправильним, економічно злочинним».

Олександр Вілкул: «Влада повинна припинити знущатися над людьми похилого віку. Перше – скасовуємо оподаткування пенсій. Друге – повертаємо людям все сплачені гроші».

Ігор Мосійчук: «В урядовому законопроекті залишається оподаткування працюючих пенсіонерів, що є ганебним. Ми пропонуємо оподатковувати пенсії більші за 10740 грн».

Максим Курячий: «Я пропоную, щоб «блатні» пенсіонери сплачувати податки. Від 10 тис. – 18 %, від 20 тис. – 50 %, від 30 тис. – 80 %».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments