Допомогу на медичне обслуговування надає благодійна організація: чи потрібно оподатковувати?

30 Квітня 2021
Аа Аа

До розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються та не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб кошти або вартість майна (послуг), що надаються за рахунок коштів благодійної організації, як допомога на лікування та медичне обслуговування:

- платника податку,

- або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення,

- дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю (п.п. 165.1.19 ст. 165 Податкового кодексу).

Зазначені норми застосовуються благодійною організацією за наявності документів, які підтверджують факт проведення такого лікування та медобслуговування, зокрема:

- відповідних підтвердних документів, що підтверджують цільовий характер надання коштів (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг),

- або факт надання послуг (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг).

Це, зокрема, документи, що підтверджують потребу фізичної особи в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність хвороби, патологічного стану), документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому вони надаються, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи в залежності від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.

Зазначений порядок застосовується до сум допомоги для оплати вартості зазначених послуг з лікування та медичного обслуговування, як в Україні, так і за її межами.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

ФОП – платники ЄП 1-ї і 2-ї груп щомісячні авансові внески в податковій декларації відображають незалежно від сплати

12 Травня 2021

Яка кількість працівників зазначається у додатку 4-ДФ, якщо в окремому місяці звітного кварталу їх кількість змінювалась?

12 Травня 2021

Які основні причини невизнання звітних документів контролюючими органами?

12 Травня 2021

Як заповнити розд. 5 «Сфера застосування відповідно до Державного реєстру РРО» реєстраційної заяви за ф. № 1-РРО в е-формі?

12 Травня 2021

При підписанні документу виникає помилка «Невірний пароль або ключ пошкоджено»: які дії платника?

12 Травня 2021

Подання Розрахунку приватними нотаріусами при поданні звітності про нарахування ЄСВ, - ДПС інформує

12 Травня 2021

Які організації можуть бути внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій?

12 Травня 2021

Як у Розрахунку «Звітний новий» провести коригування реквізитів, що не стосуються застрахованої особи, у зв’язку з виправленням помилок?

12 Травня 2021