Доходи з Криму оподатковуються як іноземні

30 Березня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у Листі від 18.03.2016 р. №  2836/Щ/99-99-17-03-03-14 роз’яснила питання оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військовим збором (далі – ВЗ) дивідендів, отриманих фізичною особою – резидентом від юридичної особи, яка має місцезнаходження на території вільної економічної зони «Крим».

Незважаючи на те, що відповідно до Закону України від 15 квітня 2014 року № 1207-VII 2 «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною території України,  юридична особа чи її відокремлений підрозділ, податкова адреса якого зареєстрована на території ВЕЗ «Крим», прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента.

Відповідно до підпункту 5.7 статті 5 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», будь-які доходи з джерелом їх походження з території ВЕЗ «Крим», одержані особою, прирівняною до резидента підлягають оподаткуванню як іноземні доходи.

Такий вид доходу підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 18 % (підпункт 170.11.1. пункту 170.1. статті 170 ПК України). Крім того, платники податку зобов’язані включити суму такого доходу до загального річного оподатковуваного доходу та відобразити в річній податковій декларації про майновий стан та доходи і у додатку Ф3 до декларації.  Вказану декларацію платник податків у строк до 1 травня року, наступного за звітним, зобов’язаний подати до ДПІ, де перебуває на обліку.

Згідно із підпунктом «б» пункту 171.2 статті 171 ПК України особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату ПДФО з іноземних доходів, є платник податків.

Граничний термін сплати податкових зобов’язань, самостійно визначених в декларації – 1 серпня року, що настає за звітним.

Крім того, платник податку, який отримує іноземні доходи також зобов’язаний сплатити військовий збір за ставкою 1,5 %.

Отже, дивіденди, отримані фізичної особою – резидентом від юридичної особи, податкова адреса якої зареєстрована на території ВЕЗ «Крим», оподатковуються в порядку, визначеному для оподаткування іноземних доходів згідно з пунктом 170.11 статті 170 ПК України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments