Доходи учасників АТО пропонується звільнити від оподаткування ПДФО

25 Вересня 2015 #ПДФО #АТО
Аа Аа

У Верховній Раді зареєстровано Законопроект № 3102 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення учасників АТО від сплати податку на доходи фізичних осіб.

Згідно Законопроекту, звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, строком на два роки з моменту набуття чинності цим Законом, доходи отримані учасниками бойових дій (військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших органів спецпризначення, перелік яких визначений п.19, п.20 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») в тому числі у випадку їх реєстрації в якості суб’єкта господарювання (самозайнятої особи).

Таким чином держава прагне забезпечити соціальну підтримку громадянам, які захищають незалежність та територіальну цілісність України та сприяти соціалізації учасників АТО. Формою прояву поваги та визнання авторитету учасників бойових дій в загальнодержавному значенні в тому числі є надання певних пільг військовим.

В межах соціальної адаптації колишніх військовослужбовців передбачається надання певних пільгових умов що сприятимуть працевлаштуванню колишніх військовослужбовців, які не потребують перепідготовки за новими спеціальностями, в частині конкурентності оплати праці (відсутності вимоги щодо вирахування із заробітної плати сум податку з доходів фізичних осіб) та самозайнятості, тобто зайняття підприємницькою діяльністю, в частині  конкурентності в оподаткуванні доходів такої діяльності (звільнення від сплати податку з доходів фізичних осіб отриманих внаслідок такої підприємницької діяльності).

Проте, мотивація встановлення строку у два роки, на думку авторів законопроекту, пояснюється тим, що за цей період передбачається завершення процесу первинної соціальної адаптації учасників АТО в частині працевлаштування і стимулювання до самозайнятості.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments