Дохід за продану електроенергію, вироблену з альтернативних джерел за «зеленим» тарифом: за якою формою відображати?

ГУ ДФС у Тернопільській області нагадує, що порядок продажу, обліку та розрахунків за вироблену електричну енергію з альтернативних джерел енергії об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 27 лютого 2014 року №170 (далі – Порядок №170). 
Відповідно до п. 2 розд. І Порядку № 170 побутовий споживач електричної енергії (далі – побутовий споживач) – це фізична особа, яка використовує в приватному домогосподарстві електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та комерційну діяльність. 

При цьому побутовий споживач має право, зокрема, продавати електропостачальнику електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електричної енергії його приватним домогосподарством. 

Згідно з п. 1 розд. III Порядку №170 побутовий споживач продає, а електропостачальник купує електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії генеруючою установкою приватного домогосподарства, згідно з умовами договору купівлі-продажу, укладеного відповідно до розд. II Порядку №170.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом України (далі – ПКУ). 

Відповідно до п. п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 ПКУ дохід з джерелом його походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні. Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розд. IV ПКУ, відповідно до п. п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування фізичної особи – резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. 
Перелік доходів, які включаються до загального (місячного) річного оподатковуваного доходу платника податку, визначено п. 164.2 ст. 164 ПКУ, зокрема, інші доходи, крім визначених ст. 165 ПКУ (п. п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 ПКУ). 

Згідно з п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 18 відс. бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пп. 167.2 - 167.5 ст. 167 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Разом з тим, доходи, визначені ст. 163 ПКУ, є об’єктом оподаткування військовим збором.

Ставка військового збору становить 1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ (п. п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, інші доходи зазначаються під ознакою «127».

Враховуючи викладене, дохід у вигляді грошової суми, виплаченої юридичною особою – електропостачальником фізичній особі – побутовому споживачу за продану нею електричну енергію, яка вироблена з альтернативних джерел енергії за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електричної енергії приватним домогосподарством, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи як інші доходи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовим збором за ставкою 1,5 відс. та відображається у Податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «127».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Мінфін затвердив узагальнюючу податкову консультацію по ТЦУ для нерезидентів

20 Серпня 2019

Чи включається до складу витрат ФОП - "загальника" оплата охорони приміщень, які здаються в оренду?

20 Серпня 2019

Чи може ФОП використовувати кошти з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення п/є діяльності, для власних потреб?

20 Серпня 2019

Які доходи включаються до загального оподатковуваного доходу ФОП на загальній системі?

20 Серпня 2019

Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання ТМЦ?

20 Серпня 2019

Як оподатковується операція з постачання послуг з перевезення вантажів замовнику-нерезиденту за межами України?

20 Серпня 2019

Особливості обчислення єдиного внеску новоствореними ФОП – платниками ЄП 1-ї та 2-ї груп

20 Серпня 2019

Особливості оподаткування доходу, отриманого від надання в оренду земельного паю

20 Серпня 2019