Дохід у негрошовій формі – як відобразити податковому агенту?

08 Квітня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба у своєму Листі від 04.04.2016 р. № 7309/6/99-95-42-02-16 роз’яснила щодо відображення у податковому розрахунку за формою 1-ДФ сум доходів, до яких застосовується натуральний коефіцієнт.

Податковий агент зобов’язаний відобразити у графі 3а податкового розрахунку за формою 1-ДФ суму нарахованого доходу фізичній особі відповідно до ознаки доходу, незалежно від того, виплачений такий дохід чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, страхових внесків, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору.

У графі 3 податкового розрахунку відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом. Якщо дохід фізичною особою було отримано у негрошовій формі, то для визначення бази оподаткування, відповідно до пункту 164.5 статті 164 ПК України застосується натуральний коефіцієнт (фактично ставка), який у 2016 році становить 1,21951.

Враховуючи, що коефіцієнт, передбачений пунктом 164.5 статті 164 Кодексу, застосовується для визначення бази оподаткування, тому у разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі, суми нарахованого доходу у графах 3а та 3  податкового розрахунку за формою 1-ДФ відображаються з урахуванням цього коефіцієнту.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments