Дохід отримано не від суб’єкта господарювання: як фізичній особі сплатити податки?

Аа Аа

ГУ ДФС у Запорізькій області нагадує, що особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку у контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.

Фізична особа, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язана включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% з таких доходів.

Платниками військового збору є, зокрема, фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою 1,5 % від об’єкта оподаткування.

Декларація за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556), подається фізичною особою до фіскального органу за місцем реєстрації до 1 травня року, що настає за звітним.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Отже, фізична особа, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом зобов’язана самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податку на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військового збору за ставкою 1,5%, зазначені в поданій нею податковій декларації.

Зазначена норма передбачена п.п. 1.1 - 1.4 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX; п.п. 168.2.1, п.п. 168.2.2 ст. 168, п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Підприємство планує здійснювати експортні операції: чи реєструватися суб’єктом ЗЕД?

21 Березня 2019

Як нарахувати пеню на занижену суму податкового зобов’язання при самостійному виправленні помилок, якщо з платежу є переплата?

21 Березня 2019

Платник податку на прибуток отримав поворотну фінансову допомогу: як це вплине на податковий облік?

21 Березня 2019

Фізособа протягом звітного року продала один автомобіль: чи подається декларація про майновий стан і доходи?

21 Березня 2019

Юрособа – платник ЄП отримав дохід, що перевищує 5 млн грн: який порядок оподаткування?

21 Березня 2019

Діяльність підприємця не внесена в Реєстр платників єдиного податку: які наслідки за її здійснення?

21 Березня 2019

Які документи необхідні особі, яка переобладнала авто та використовує біопаливо для отримання податкової знижки?

21 Березня 2019

Платник податку на прибуток надає поворотну фінансову допомогу: особливості оподаткування

21 Березня 2019