Додаток 5 до податкової декларації з ПДВ: як заповнити при одночасному застосуванні касового методу та правила «податкової події»?

Податкова декларація з ПДВ подається в порядку та за формою, затвердженими наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21. Разом з податковою декларацією платники ПДВ також подають додаток 5 до неї, у якому розшифровуються податкові зобов’язання та податковий кредит в розрізі контрагентів платника.

Так, у таблиці 2 додатка 5 платник розшифровує суми операцій з придбання товарів/послуг з ПДВ, які підлягають оподаткуванню за ставками 20 та 7 відсотків, а у рядку «Усього за звітний період, у тому числі:» зазначає показники з рядка «усього за касовим методом відповідно до п. 187.10 ст. 187 ПКУ».

Якщо сума ПДВ, зазначена у податковій накладній, включається платником податку до податкового кредиту частково за касовим методом відповідно до пункту 187.10 статті 187 ПКУ, частково за касовим методом відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ і частково за правилом «першої події», то в таблиці 2 додатка 5 суми ПДВ зазначаються в окремих рядках. Залежно від періоду сплати така податкова накладна може бути включена до складу податкового кредиту та відповідно до таблиці 2 додатка 5 декілька разів у різних податкових періодах з огляду на суми ПДВ, що включається до складу податкового кредиту.

Зазначене вище роз’яснення було розміщено контролюючим органом в Базі податкових знань (категорія 101.23).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments