До ВР внесено постанову про нового голову НБУ

Аа Аа

Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проекти постанов про звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови Національного банку і призначення на цю посаду Якова Смолія.

Відповідні проекти постанов № 7500 і № 7501 зареєстровані в Парламенті у четвер, 18 січня 2018 року.

У кінці серпня представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявляла, що Петро Порошенко до кінця вересня має внести на розгляд Парламенту нову кандидатуру на посаду голови Нацбанку. Луценко тоді відзначала, що на пост керівника НБУ розглядаються банкіри, які є незалежними і повністю віддалені від політичного впливу.

Зі свого боку на початку червня співголова вищої експертної ради при Раді НБУ Анатолій Гулей написав, що Громадська колегія ради Нацбанку рекомендувала Президенту трьох кандидатів на посаду голови НБУ. Порошенку рекомендували висунути кандидатами на посаду голови Нацбанку: голову Громадської колегії ради НБУ Станіслава Аржевітіна, Анатолія Гулея або ж голову Ради НБУ Богдана Данилишина.

Нагадаємо, голова НБУ Валерія Гонтарева подала Президентові прохання про відставку з 10 травня, оскільки Парламент ще не проголосував за відставку, вона пішла у тривалу відпустку. З 11 травня до призначення нового глави НБУ керує відомством перший заступник голови Яків Смолій.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments