До 1 вересня 2016 року ДФС України перевірить 50 агрокомпаній

04 Липня 2016
Аа Аа

Володимир Гройсман дав згоду ДФС України до 1 вересня поточного року провести документальну перевірку сільгоспвиробників на предмет порушення режиму відшкодування ПДВ. Про це стало відомо з результатів засідання Уряду в п’ятницю.

Під час засідання Міністр фінансів України Олександр Данилюк звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням  включити до порядку денного розпорядження, яке надає право ДФС на проведення документальних перевірок суб'єктів господарювання у сільськогосподарських виробників і аргументував це тим, що після аналізу динаміки відшкодування ПДВ в агросфері були виявлені аномалії.

«Наразі у ДФС є конфлікт деяких норм. Тобто, вони, згідно однієї норми можуть проводити перевірку, а згідно іншої норми – не можуть», – сказав Міністр фінансів і додав, що попри те, що Міністерство фінансів проти тиску на бізнес, при відшкодуванні ПДВ було виявлено досить серйозну суму аномалій.

На думку Олександра Данилюка, це пов’язано з тим, що компанії користуються спеціальним режимом минулого року, який був змінений в цьому році. Також він зазначив, що у випадку, коли країна рахує кожну копійку, необхідно перевірити такі компанії.

Володимир Гройсман підтримав ініціативу ДФС, але попередив контролюючі органи про відповідальність: «Перевірка не має бути тиском на бізнес. Перевірка – це інтелектуальна праця і її треба зробити максимально непомітною. Це дуже важливо».

Народний депутат від «Самопомочі» Андрій Журжій запропонував ініціювати перевірки по конкретним компаніям.

Цю ідею підтримав Олександр Данилюк і запропонував внести в Додаток до розпорядження список 50-ти компаній, які потрібно перевірити.

Згідно з ухваленим рішенням ДФС України повинна буде здійснити перевірку до 1 вересня 2016 року.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments