"Єдинщикам" хочуть дозволити користуватись електронними грошима для ведення бізнесу

13 Вересня 2015 #Єдиний податок
Аа Аа

На розгляд Верховної Ради подано новий законопроект №1675, суть якого полягає у законодавчому закріпленні права підприємців, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, на використання систем електронних грошей у провадженні своєї бізнес-діяльності.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо визначення та порядку оподаткування операцій з електронними грошима, ініційований народними депутатами з Блоку Петра Порошенка, покликаний дати новий поштовх для розвитку ринку електронних грошей в Україні та подолати існуючі проблеми між фіскальними органами та підприємцями. Зокрема, у пояснювальній записці до законопроекту зазначено наступне: «У Податковому кодексі України не визначено порядок оподаткування операцій з електронними грошима для Агентів Емітента електронних грошей, що, в свою чергу, сприяє неоднаковому розумінню з боку фіскальних органів природи операцій з електронними грошима, а отже, породжує колізію у правозастосуванні норм податкового законодавства».

Законопроектом передбачається доповнити деякі статті ПК України, що містять норми щодо розрахунків за товари/послуги, наступним формулюванням: «а також з використанням електронних грошей» (наприклад, пункт 291.6 статті 291 ПК України). Окрім цього, операції з використанням електронних грошей можна буде включати до складу податкового кредиту.

Позитивним видається те, що введення у дію такого Закону дозволить активніше розбудовувати економіку та банківську систему України, а також забезпечити увагу світових платіжних систем до України, подолавши перепони на їх шляху до українського ринку – як у випадку із PayPal.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments