"Єдинник" використовує землю малолітніх дітей: чи сплачувати земельний податок?

19 Червня 2018 (0) #Єдинник #земля #податок
Аа Аа

ГУ ДФС у Миколаївській області нагадує, що земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України, а справляння плати за землю – Податковим кодексом України (далі – ПКУ). Згідно з пп.14.1.147 п.14.1 ст.14 ПКУ плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Відповідно до ст.269 та ст.270 ПКУ платниками податку є власники земельних ділянок, земельних паїв та землекористувачі, а об’єктами оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні паї, які перебувають у власності.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Пунктом 99.2 ст.99 ПКУ визначено, що грошові зобов’язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками або усиновителями, опікунами чи піклувальниками до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності у повному обсязі. Батьки та усиновителі неповнолітніх і неповнолітні, у разі невиконання грошових зобов’язань неповнолітніх, несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань або податкового боргу.

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно, у частині земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку І-ІІІ груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку ІV групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Враховуючи зазначене, якщо земельна ділянка належить не фізичній особі, яка здійснює господарську діяльність на спрощеній системі оподаткування, а її малолітнім дітям, то земельний податок сплачується на загальних підставах батьками, опікунами або самими малолітніми та неповнолітніми дітьми за допомогою батьків чи піклувальника.

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

Чи можливе використання ділових очікувань для прогнозування економічної активності в Україні, – дослідження НБУ

18 Липня 2018

Показник ΣОвердрафт в СЕА ПДВ: який порядок розрахунку?

18 Липня 2018

Порядок відображення у фіскальних чеках сум заокруглень, - ДФС інформує

18 Липня 2018

ДФС та Нацполіція проведуть експеримент щодо протидії ухиленню від сплати митних платежів

18 Липня 2018

Змінено порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ

18 Липня 2018

Фізособа отримала дохід не від податкового агента: коли необхідно сплатити військовий збір з такого доходу?

18 Липня 2018

У зв’язку з реорганізацією, ДПІ у районах ГУ ДФС у м. Києві втрачають статус окремих юридичних осіб

18 Липня 2018

Порядок припинення дії договору про визнання електронних документів за ініціативи підписувача, - ДФС інформує

18 Липня 2018