«Єдиний рахунок»: зміни в системі зарахування авансових платежів (передоплати)

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 01.11.2017 № 898 «Про затвердження Порядку перерахування до державного бюджету через органи Державної казначейської служби України митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення» здійснюється переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС.

Переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок» 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюється поетапно:

-  перехідний період – до 15 квітня 2019 року – за рішенням підприємства;

-  на постійній основі  - з 16 квітня 2019 року.

Переваги «єдиного рахунку» для бізнесу:

- зменшення часу митного оформлення товарів (інформація про зарахування коштів платника на єдиний рахунок відображатиметься в режимі on-line);

- вільний вибір місця митного оформлення товару (митне оформлення товарів із використанням зазначених коштів може біти здійснено у будь-якій митниці);

- оптимізація фінансів підприємств (при здійсненні митного оформлення в декількох митницях, буде відсутня необхідність перерахування/повернення коштів на депозитні рахунки митниць різних регіонів, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому рахунку суб’єкта ЗЕД).

Наразі триває пілотний проект ДФС з переведення підприємств на «єдиний рахунок».

Для напрацювання практичного досвіду митного оформлення зі сплатою митних платежів через «єдиний рахунок» заплановано 2 етапи пілотного проекту. Перший етап  - з 23.01.2019 по 17.02.2019 на базі Київської та Київської міської митниць; до участі залучаються підприємства, за їх згодою – за письмовим зверненням, та у разі надходження коштів на «єдиний рахунок».

З 18.02.2019 по 15.03.2019 триватиме другий етап пілотного проекту, у якому можуть взяти участь всі підприємства, які прийняли відповідне рішення. У разі надходження коштів на «єдиний рахунок», у зазначений період митне оформлення товарів може бути здійснено будь-якою митницею ДФС.

Наголошуємо, що з 18 березня 2019 року сплата та зарахування коштів у вигляді авансових платежів (передоплати) на депозитні рахунки 3734, відкриті в Головному управлінні Держказначейства у м.Києві на імя митниць ДФС, припиняються, а митне оформлення товарів підприємств через зазначені депозитні рахунки припиняється з 16.04.2019.

Реквізити «єдиного рахунку» для зарахування авансових платежів (передоплати):

Рахунок – 37341039292197

Банк отримувача – Державна казначейська служба України

МФО банку – 899998

Отримувач – ДФС України

Код за ЄДРПОУ - 39292197

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments