ДФСУ щодо виплати нерезиденту доходу у вигляді відсотків за кредитом платником єдиного податку четвертої групи

18 Квітня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України у своєму листі від 07 квітня 2016 року № 7782/6/99-99-19-02-02-15 роз’яснила щодо виплати нерезиденту доходу у вигляді відсотків за кредитом платником єдиного податку четвертої групи.

Так, контролюючий орган зазначає, доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними статтею 141 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПК України). Такими доходами є, зокрема, проценти, що сплачуються на користь нерезидента, у тому числі проценти за позиками (підпункт «а» підпункту 141.4.1 пункту 141.4 статті 141 ПК України).

Резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснює на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у підпункті 141.4.1 цього пункту, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 – 141.4.6 цього пункту) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності (підпункт 141.4.2. пункту 141.2 статті 141 ПК України).

Відповідно до пункту 297.1 статті 297 ПК України, платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, з податку на прибуток підприємств, але не звільняються від сплати податку на доходи нерезидента з джерелом їх походження з України.

Згідно з пунктом 294.1 статті 294 ПК України податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку четвертої групи є календарний рік.

Водночас підпунктом 295.9.1 пункту 295.9 статті 295 ПК України передбачено, що платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПК України.

Таким чином, Державна фіскальна служба України дійшла висновку, що у разі виплати доходу нерезиденту юридична особа – платник єдиного податку четвертої групи за підсумками податкового (звітного) періоду, в якому здійснені такі виплати (рік), подає до контролюючих органів за своїм місцезнаходженням Декларацію з податку на прибуток підприємства, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 2015 року № 897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», із заповненими рядками 23 – 25 та додатком ПН до Декларації у строки, встановлені для річного звітного періоду (протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments