ДФС взялась за ІТ-компанії

25 Лютого 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба відзначила незаконні операції з формування фіктивного податкового кредиту серед ІТ-компаній. Про це повідомив на засіданні парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції заступник голови ДФС, глава податкової міліції Сергій Білан, зазначає РБК-Україна.

Чиновник вказав на незаконні дії, зокрема серед компаній в галузі інформаційних технологій щодо формування фіктивного податкового кредиту та сплати «тіньових» зарплат. За його словами, з вересня-жовтня 2015 року щомісячний обсяг фіктивного кредиту ІТ-компаній складав близько 300 млн грн.

«За минулий рік ми запобігли незаконним операціям з ПДВ на загальну суму 240 мільярдів (гривень – ред.)»,– розповів Сергій Білан.

Також заступник голови ДФС зазначив, що за 2015 рік із 5 тис. ІТ-компаній було проведено лише 15 планових перевірок. «Із загальної сукупності кримінальних справ, які є у правоохоронних органів, податковою міліцією було проведено процесуальні дії ще по чотирьох кримінальних справах», – повідомив чиновник.

СБУ та департамент кіберполіції Нацполіції України повідомили ще про 9 кримінальних справ, порушених відомствами щодо окремих IT-компаній.

А представники ІТ-галузі взагалі поскаржились на понад 20 податкових «атак», які призвели до втрат у сумі 10-15 млн доларів.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments