ДФС VS Шустер – нові подробиці справи

27 Квітня 2016
Аа Аа

Прес-служба ДФС України відповіла на численні публікації у ЗМІ щодо ситуації з ТОВ «Савік Шустер Студія».

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві відкрито кримінальне провадження стосовно телеведучого Савіка Шустера.

«Кримінальне провадження внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ч. 2 та ч. 3 ст. 212 КК України, за фактом умисного ухилення від сплати податків відносно громадянина Канади Савіка Шустера та стосовно службових осіб ТОВ «Савік Шустер Студія»», – повідомляє прес-служба податкового відомства.

У ДФС повідомляють, що Савік Шустер не надав до податкової інспекції за місцем мешкання декларацію про отримані доходи та ухилився від сплати податку з доходів фізичних осіб на суму понад 2,1 млн. грн.

«Встановлено, що Савік Шустер, який з 2005 року постійно мешкає на території України, у 2008 році, отримавши на свій валютний рахунок відсотковий фінансовий кредит у розмірі 1340000 євро, не повернув його позикодавцю в обумовлений термін. У порушення Закону України від 22.05.2003 № 889-VI «Про податок з доходів фізичних осіб» Савік Шустер не надав до податкової інспекції за місцем мешкання декларацію про отримані доходи та ухилився від сплати податку з доходів фізичних осіб на суму понад 2,1 млн грн, що є особливо великим розміром», – зазначають податківці.

У рамках кримінального провадження ДФС України планує провести податкову перевірку Шустера щодо повноти сплати податків із суми неповернутої позики.

Крім того, у фіскальній службі наголосили на тому, що працівники ТОВ «Савік Шустер Студія» занизили ПДВ на загальну суму 1,99 млн грн, переважно, за рахунок заниження вартості телепрограм «Шустер Live» у 2012–2014 рр., що є порушенням пунктів 198.3 та 198.6  статті 198 Податкового Кодексу України.

Це порушення було встановлено за висновками планової документальної перевірки ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві. Як відомо, процедура адміністративного оскарження податкових рішень-повідомлень була завершена на користь ДПІ.

«Шустер тричі викликався до органу досудового розслідування для дачі показань (16.01.2016, 23.02.2016 та 12.04.2016), у зв’язку з чим був обізнаний про наявність кримінального провадження», – зазначено у повідомленні.

Нещодавно центр зайнятості анулював журналістові Савіку Шустеру дозвіл на роботу в Україні. Савік Шустер не погодився з відповідним рішенням та в прямому ефірі оголосив голодування.

«Я оголошую голодування до тих пір, поки мені не повернуть право працювати в європейській країні під назвою Україна. Я в Європі народився, я в Європі жив, я в Європі отримав освіту, я Європу дуже люблю, моїм кумиром є Леонардо да Вінчі. Я за ці цінності готовий віддати дуже багато. Я буду голодувати, поки ці люди не змінять своє рішення», – повідомив Савік Шустер.

Адвокат Савіка Шустера Ярослав Романчук повідомив на своїй сторінці у Facebook про сьогоднішнє оскарження до суду наказу Київського центру зайнятості щодо анулювання дозволу на працю Савіку Шустеру.

«Савік Шустер оголосив голодовку. Таке враження, що влада сама не розуміє що робить, хоча напевно навпаки, знає що робить. Сьогодні оскаржуємо до суду наказ Київського центру зайнятості щодо анулювання дозволу на працю. Тепер «логічним» кроком влади буде термінове рішення міграційної служби щодо анулювання посвідки на тимчасове проживання в Україні, яке було видане Савіку на підставі дозволу на працю. Тільки шкода, що молоді, освічені, толкові фахівці в різних органах (які ніби прийшли змінити систему) стають її гвинтиками і виконують безглузді, злочинні вказівки деяких представників влади», – йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці Ярослава Романчука.

В свою чергу Президент України Петро Порошенко висловився стосовно цієї ситуації на своїй сторінці у Facebook.

«Свобода слова є одним з найбільших надбань України після Революції гідності і є наріжним каменем демократії. Як Гарант Конституції я захищав і захищатиму свободу слова у будь яких її проявах», – сказав Президент, та додав: «Сподіваюся, що відповідні служби у найкоротший час вичерпають інцидент з журналістом Савіком Шустером».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments