ДФС України – про нову форму звіту про контрольовані операції

Державна фіскальна служба України в листі від 15.03.2016 року № 8890/7/99-99-19-02-02-17 роз’яснила про порядок подання та заповнення нової форми звіту про контрольовані операції.

Нагадаємо, що Наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 року № 8 (далі – Наказ № 8) затверджено нову форму звіту про контрольовані операції та порядок його складання. Експертами Taxlink уже було зроблено огляд нової форми звіту.

Зокрема, ДФС України звернула увагу на такі аспекти:

1. Використання нової форми звіту

Звіт про контрольовані операції, здійснені протягом 2015 року, подається за новою формою, затвердженою Наказом № 8. Крім того, ДФС України роз’яснила, що у разі виправлення помилок у звітах, поданих за минулі роки, уточнюючий звіт надається за оновленою формою та в порядку, затвердженими Наказом № 8.

Звіт готується засобами спеціалізованого програмного забезпечення, призначеного для створення платником податків документів в електронній формі відповідно до затвердженого формату (стандарту) електронного документа звітності суб'єктів господарювання та подається до 1 травня року, наступного за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

2. Надання інформації про пов’язаність осіб

У звіті та додатках до нього платник зобов’язаний розкрити інформацію тільки щодо пов’язаних осіб, які були контрагентами контрольованих операцій. Так, в листі ДФС України зазначено:

«У додатку (додатках) наводяться дані про особу (осіб), яка (які) є стороною контрольованої операції, та деталізовані відомості про контрольовану (і) операцію (ії). У інформації до додатку наводиться інформація про критерії пов’язаності платника податків із відповідним контрагентом … Кількість додатків у Звіті відповідає кількості контрагентів – сторін контрольованих операцій».

3. Порядок самостійного виправлення помилок

У разі якщо платником податку виявлено, що у раніше поданому звіті інформація надана не в повному обсязі, містить помилки або недоліки, такий платник податків має право подати:

- звіт з позначкою «звітний новий» у разі подання нового звіту про контрольовані операції в законодавчо передбачені терміни – до 1 травня року, наступного за звітний (наприклад, до 1 травня 2016 року у разі уточнення звіту за 2015 рік);

- звіт з позначкою «уточнюючий» (далі – уточнюючий звіт), у разі його подання після строку, визначеного підпунктом 39.4.2 ПК України – після 1 травня року, наступного за звітний.

Звіт з позначкою «звітний новий» та уточнюючий звіт повинен містити повну інформацію про контрольовані операції за звітний рік, як передбачено при складанні основного звіту (звіту з позначкою «звітний»). Подання уточнюючого звіту не звільняє платника податків від відповідальності, визначеної підпунктом 120.3 ПК України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments