ДФС України щодо постачання пального на умовах франко-заводу

18 Травня 2016
Аа Аа

ДФС України оприлюднила лист від 04.05.2016 р. № 10018/6/99-99-12-03-03-15 «Про надання податкової консультації з питань реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального у разі придбання пального у юридичної особи – постачальника на умовах EXW («Франко-завод») за місцезнаходженням АЗС та подальшого постачання пального покупцю – юридичній особі при пред’явлені ним смарт-картки, а також подання Декларації акцизного податку та додатків до неї».

У цьому листі контролюючий орган вкотре надав роз’яснення щодо порядку оподаткування реалізації пального через смарт-карти.

ДФС України дійшла висновку: «У зазначеному випадку фактичний відпуск пального споживачу здійснюється не Товариством, а автозаправною станцією, яка повинна бути зареєстрована платником акцизного податку з реалізації пального у встановленому порядку, а передача права власності підтверджується даними чеків POS-терміналів АЗС, касових чеків (чеків реєстраторів розрахункових операцій АЗС, спеціальних відомостей із укладанням видаткових накладних та або актів прийому-передачі пального).

Оскільки Товариство не здійснює операції з фізичного отримання та відпуску пального, а тільки є посередником між продавцем (постачальником) і покупцем (отримувачем) пального, не має при цьому власних автозаправних станцій, місць зберігання пального та інших об’єктів, реєструватися платником акцизного податку та відповідно подавати Декларацію акцизного податку Товариству не потрібно (за умови нездійснення інших операцій, які є об’єктами оподаткування акцизним податком згідно з пунктом 213.1 статті 213 Кодексу)».

Дивіться також «Продаж пального через смарт-карти, талони та смс – ДФС визначилась з позицією» та «Хто та за яких умов сплачує акцизний податок при реалізації пального по талонах та смарт-картках?».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments