ДФС України щодо контрольованих операцій

22 Квітня 2016
Аа Аа

ДФС України у своєму Листі від 08.04.2016 № 7867/6/99-99-19-02-02-15 розглянула запитання щодо визнання операцій контрольованими.

Податківці дійшли висновку, що для визначення, чи належить держава реєстрації контрагента до переліку так званих низькоподаткових юрисдикцій, необхідно перевірити редакцію розпорядження Кабінету Міністрів України, яка діє на дату здійснення господарських операцій.

Так, ДФС України зазначила: «З урахуванням положень пп. 39.2.1.2 ПК України, для визнання господарських операцій платника податків з контрагентами-нерезидентами контрольованими, застосовується затверджений Кабінетом Міністрів України перелік держав (територій), чинний на час здійснення таких господарських операцій, за умови дотримання вартісних критеріїв, встановлених пп. 39.2.1.7 ПК України».

Нагадаємо, що для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є, зокрема, господарські операції, що впливають на об'єкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), що включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України (пп. 39.2.1.2 ПК України).

Також, згідно з пп. 39.2.1.7 ПК України, для визнання господарських операцій контрольованими необхідним є одночасне виконання наступних умов:

  • річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
  • обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments