ДФС створить комісію, яка слідкуватиме за дисципліною держслужбовців

Аа Аа

ДФС України виконала доручення Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та провела аналіз діяльності свого відомства і його територіальних органів, за результатами якого перед ДФС постало завдання створити комісію, яка слідкує за дисципліною державного службовця, зокрема, визначає характер, ступінь і тяжкість вчиненого дисциплінарного діяння, повідомляє Урядовий портал.

Створена Дисциплінарна комісія має забезпечити додержання службової дисципліни посадовими особами ДФС України.

В рамках проведення аналізу фіскальна служба:

  • розробила пропозиції, які передбачають вдосконалення окремих норм податкового та митного законодавства;
  • перевірила, чи дотримуються працівники служби законодавчих вимог;
  • удосконалила процес подання електронної звітності, спростивши процес укладання Договору про визнання електронних документів;
  • запровадила новий електронний сервіс «Управління електронним цифровим підписом»;
  • модернізувала «Електронний кабінет платника податків».

Також ДФС України узгодила внесення змін в процес організації та проведення перевірок платників податків, що вплине на взаємодію між підрозділами органів ДФС і платниками податків.

Зазначається, що нині при виявленні порушень податкового чи іншого законодавства ДФС не буде порушувати кримінальні справи до остаточного закінчення всіх адміністративних процедур та судового оскарження. При цьому передача матеріалів буде тривати протягом 20 робочих днів, наступних за днем узгодження прийнятих за їх результатами податкових повідомлень-рішень.

ДФС підняла питання повернення платникам податків помилково та/або надмірно сплачених сум грошових зобов’язань, зокрема, внесення змін до митної декларації у частині повернення митних платежів, у тому числі у зв’язку із скасуванням рішення митного органу.

Фіскальна служба також розробила рекомендації щодо дій митниць ДФС під час повернення надмірно сплачених митних платежів після скасування судом рішення про коригування митної вартості товарів. Варто зазначити, що у відомстві на погодженні знаходиться проект постанови Кабміну, яка врегулює зазначене питання.

Зміни торкнулися і системи управління ризиками, яку наразі використовують українські митниці для визначення форм та обсягів митного контролю. Так, податковим відомством розроблено проект стратегії розвитку цієї системи та її подальшої реалізації з метою наближення автоматизованої системи ризиків до європейських стандартів.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments