ДФС щодо подання декларації акцизного податку з реалізації пального

19 Травня 2016
Аа Аа

ДФС України в інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» в підкатегорії 116.06 роз’яснила, до якого контролюючого органу повинна бути подана декларація акцизного податку з реалізації пального (за основним місцем обліку чи за місцезнаходженням пунктів продажу). Зокрема, податківці зазначають наступне.

Згідно з підпунктом 212.3.4. пункту 212.3 статті 212 Податкового кодексу України (далі – ПК України), для осіб, які будуть здійснювати реалізацію пального, передбачено обов’язкову реєстрацію платниками акцизного податку в контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб та місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення такої реалізації. Для реєстрації суб’єкта господарювання платником акцизного податку особа має подати відповідну заяву не пізніше ніж за 3 дні до початку здійснення реалізації пального. Інформація про осіб, які зареєстровані платниками акцизного податку, міститься в реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального, який введе ДФС України.

Проте, відповідно до підпункту 212.3.1-1 пункту 212.3 статті 212 ПК України, суб’єкти господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, в тому числі пальним, обов’язково реєструються платниками акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу. Реєстрація має бути здійснена не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.

Отже, виходячи з пункту 49.1 статті 49 ПК України, яким встановлено, що податкова декларація за звітний період подається контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків, декларація акцизного податку подається до контролюючого органу за місцем реєстрації суб’єкта господарювання платником акцизного податку. Особи, які здійснюють реалізацію пального, реєструються як платники акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичної особи та місцем проживання фізичної особи підприємця та подають декларацію до цього контролюючого органу. Але у разі здійснення суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пальним, вони також обов’язково реєструються платниками акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням пунктів продажу і мають подавати декларацію з акцизного податку до контролюючого органу за місцезнаходженням пунктів продажу.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments