ДФС щодо перенесення терміну перевірки у зв’язку із втратою документів

14 Грудня 2018
Аа Аа

Державна фіскальна служба в своєму листі від 11.03.2016 р. N 5246/6/99-99-22-04-02-15 нагадала, що у разі неможливості проведення перевірки платника податків через втрату, пошкодження або дострокове знищення документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, термін проведення такої перевірки переноситься до дати відновлення та надання документів до перевірки в межах 90 днів, перебіг яких починається з дня, наступного за днем надходження до контролюючого органу відповідного повідомлення, яке зобов’язаний зробити платник податків.

ДФС вказує на порядок дій у разі пропажі або знищення первинних документів, облікових регістрів і звітів, що передбачений пунктом 44.5 статті 44 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (надалі –ПК України) та деталізоване Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, яке затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. № 88, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.06.1995 р. за № 168/704. Зокрема, керівник підприємства, установи письмово повідомляє про це правоохоронні органи та наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі або знищення.

Для участі в роботі комісії запрошуються представники слідчих органів, охорони і державного пожежного нагляду.

Результати роботи комісії оформляються актом, який затверджується керівником підприємства, установи. Копія акта надсилається органу, в сфері управління якого перебуває підприємство, установа, а також державній податковій інспекції – підприємствами та місцевому фінансовому органу – установами, в 10-денний строк.

Якщо ж все ж таки перевірка не була зупинена, або контролюючі органи прийшли з перевіркою, не дивлячись на завчасне повідомлення платника податку, то втрачені або пошкоджені документи будуть вважатися такими, що були відсутні. Тому доцільнішим буде не допустити контролюючі органи до перевірки, а у випадку накладення адміністративного арешту внаслідок складення акту недопущення до перевірки – звернутись до суду для оскарження обґрунтованості такого арешту. Так само відсутніми документи будуть вважатись, якщо протягом строку перенесення перевірки вони не будуть відновлені.

Це питання також розкрите у споріднених аналітичних матеріалах:

Які наслідки настають для платника податків у разі неможливості відновити втрачені облікові документи у повному обсязі?

Що становить собою документальна планова перевірка?

Податкові перевірки

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments