ДФС роз’яснює, у які строки платник ПДВ може сформувати податковий кредит

ДФС України у своїй індивідуальній податковій консультації від 06.10.2017 № 2167/6/99-95-42-03-15/ІПК надала роз’яснення щодо строку формування податкового кредиту.

Зокрема, контролюючим органом було зазначено, що за загальним правилом платник ПДВ формує податковий кредит на підставі зареєстрованих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати їх складання. Водночас такий строк може перериватися на період зупинення реєстрації податкової накладної за пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі – ПК України).

Разом з тим, якщо вищезазначений строк був пропущений платником ПДВ, то він може включити суму сплаченого ПДВ шляхом подання уточнюючого розрахунку:

- при своєчасній реєстрації податкової накладної – за звітний період, у якому її було складено;

- при несвоєчасній реєстрації податкової накладної – за звітний період, у якому вона була зареєстрована.

Проте, складаючи такий уточнюючий розрахунок, платнику ПДВ необхідно враховувати строки давності, передбачені статтею 102 ПК України, тобто за умови, що з дати складання податкової накладної не минуло 1095 днів.

Аналогічно платник ПДВ може сформувати податковий кредит шляхом подання уточнюючого розрахунку  на підставі документів, передбачених пунктом 201.11 статті 201 ПК України, якщо ним у періоді виникнення права на податковий кредит такі суми помилково не були включені до його складу.

Попередня стаття Наступна стаття