ДФС роз’яснює особливості уточнення суми податку на нерухомість

Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі ­– ДФС) у листі від 13.05.2017 № 11897/7/99-99-12-02-03-17 надала Методичні рекомендації щодо заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у разі уточнення податкових зобов’язань.

Фахівці ДФС вказали, що обчислення сум податкових зобов’язань за відповідний звітний (податковий) період здійснюється за кожним типом об’єкта нерухомості. При цьому об’єкти нерухомості ідентифікуються за кодами типів об’єкта нерухомості, визначених відповідно до приміток до Декларації, та зазначаються у колонці 2 Декларації (1 – квартира; 2 – житловий будинок; 3 – інший об’єкт житлової нерухомості; 4 – будівля готельна; 5 – будівля офісна; 6 – будівля торговельна; 7 – гараж; 8 – будівля для публічних виступів; 9 – інша будівля). Таким чином, об’єкти житлової нерухомості ідентифікуються за кодами 1 - 3, об’єкти нежитлової нерухомості - 4 - 9, залежно від виду об’єкта.

Облікові показники нарахованих та сплачених сум податку відображаються в інтегрованій картці платника, яка відкривається за кодом бюджетної класифікації:

житлової нерухомості (коди типу об’єкта 1 - 3) на код бюджетної класифікації 18010100,

нежитлової нерухомості (коди типу об’єкта 4 - 9) на код бюджетної класифікації 18010400.

Декларування податкових зобов’язань з Податку за звітний (податковий) період формою Декларації передбачено за житлові та нежитлові об’єкти нерухомості одночасно.

При цьому програмним забезпеченням автоматично здійснюється визначення сум податкових зобов’язань, що підлягають імпортуванню до інтегрованих карток платника за відповідними кодами бюджетної класифікації, шляхом підсумку сум податкових зобов’язань, зазначених у колонці 7 Декларації за відповідними групами кодів типів об’єктів.

У разі самостійного виявлення помилок платником Податку у майбутніх податкових періодах, що містяться у раніше поданій ним Декларації, то такий платник зобов’язаний надіслати уточнюючу Декларацію до такої Декларації за формою, чинною на час подання уточнюючої Декларації.

Водночас при складанні платниками Податку уточнюючої податкової звітності за відповідний звітний (податковий) період чинною формою Декларації не передбачено розмежування сум податкових зобов’язань, що підлягають уточненню, за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості окремо, що унеможливлює автоматизацію програмного забезпечення в частині їх рознесення до інтегрованої картки платника.

З огляду на викладене фахівці ДФС підготували приклади заповнення уточнюючих Декларацій у конкретних випадках у разі виникнення необхідності уточнення задекларованих сум податкових зобов’язань з податку на нерухомість, наведених у додатку до листа

Попередня стаття Наступна стаття