ДФС роз’яснює, коли виникає податкове зобов’язання з ПДВ при експорті товарів

ДФС України в індивідуальній податковій консультації від 19.10.2017  № 2306/6/99-995-42-03-15/ІПК надала роз’яснення щодо моменту виникнення податкового зобов’язання з ПДВ при експорті товарів.

Фіскали наголошують, що відповідно до пункту 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України податкове зобов’язання з ПДВ при експорті товарів виникає з дати оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України. Також, звертаючись до частини п’ятої статті 255 Митного Кодексу України, контролюючий орган повідомляє, що митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей.

При цьому паперова митна декларація вважається оформленою за наявності на всіх її аркушах відбитка особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення. Зі свого боку електронна митна декларація вважається заповненою у разі наявності внесеної до неї посадовою особою митного органу, яка завершила митне оформлення, за допомогою автоматизованої системи митного оформлення відмітки про завершення митного оформлення та засвідчення такої декларації електронним цифровим підписом відповідної посадової особи митного органу.

Попередня стаття Наступна стаття