ДФС прозвітувала за 2015 рік

10 Лютого 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України представила звіт про виконану роботу за 2015 рік.

Серед досягнень за минулий рік органи ДФС визначають зміну кількості податків, спрощення процедури їх адміністрування, запровадження системи електронного адміністрування ПДВ, оптимізацію податкової звітності та введення мораторію протягом двох років на податкові перевірки для малого бізнесу.

Також у звіті зазначено позитивну динаміку надходження податкових платежів порівняно з 2014 роком.

Зокрема, у 2015 році до Зведеного бюджету  України надійшло 587,1 млрд грн платежів, що на 162 млрд грн більше, ніж минулого року.

Відповідно до митної статистики зменшився зовнішньоторговельний обіг в середньому на 30 % у групах як імпортних, так й експортних операцій.

У 2015 році до державного бюджету забезпечено збір податку на додану вартість з товарів, вироблених на території України, у сумі 106, 7 млрд  грн, що на 26,1 млрд грн більше відповідного періоду минулого року. Про шляхи поповнення держбюджету та причини такого перевиконання плану читайте у нашому матеріалі. Крім того, збільшився обсяг бюджетного відшкодування у порівнянні з 2014 роком на 25,1 млрд. грн, незважаючи на скрутну економічну ситуацію.

Що ж до податку на прибуток, то рівень надходжень знизився на 5,1 млрд грн і склав 34,7 млрд грн, проте надходження частини чистого прибутку (доходу) вдвічі збільшився.

Загальний фонд державного бюджету у 2015 році поповнився на 48,1 млрд грн з надходжень акцизного податку.

За рентними платежами та екологічним податком до державного бюджету забезпечено надходжень у розмірі 48,5 млрд грн, що свідчить про спад індикативних показників у порівнянні із попереднім 2014 роком. Серед рентних платежів такі дані спричинені несплатою задекларованих податкових зобов’язань ПАТ «Укрнафта», а причинами зменшення надходжень з екологічного податку, на думку ДФС, є зменшення обсягів викидів, скидів та розміщення забруднюючих речовин, використання енергетичного вугілля з меншим вмістом сірчистих сполук, впровадження екологічних технологій тощо.

Не лише до державного, але й до місцевих бюджетів збільшились надходження. Зокрема, для останніх ця цифра зросла на 3,9 млрд грн у порівнянні з минулим роком і становить 17.3 млрд грн.

Головним джерелом наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб, що становить 56 %, і є другим за часткою наповнення державного бюджету. Загальна сума надходження ПДФО до зведеного бюджету – 90,8 млрд грн, з яких до державного бюджету – 36,0 млрд грн, а до місцевих – 54,8 млрд грн.

Військовий збір, як тимчасовий платіж, забезпечив надходження до загального фонду державного бюджету у розмірі 9,1 млрд грн, що свідчить про абсурдність як природи цього платежу, так і про перевиконання планових надходжень. Тим не менше, військовий збір у 2016 році і далі продовжується утримуватися.

Надходження плати за землю з фізичних осіб  склали 1,86 млрд грн (у порівнянні із минулим роком – 370,9 млн грн) свідчить про збільшення майже на 25 %. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки поповнив бюджет на 745,7 млрд грн, єдиного внеску – 185,7 млрд грн, транспортного податку – 434 млрд грн.

Позитивними змінами є майже повний перехід від паперового до електронного митного декларування (96 % від загальної кількості оформлених митних декларацій).

Крім того, у 2015 році було зменшено адміністративний тиск на сумлінних платників податків, та й загалом скорочення перевірок та звірок. Одним із результатів здійснення контрольно-наглядових заходів є припинення незаконної зовнішньоекономічної діяльності підприємства-імпортера, які сформувати схемний податковий кредит на суму ПДВ 760 млн. грн. Так, під час проведення перевірок було виявлено понад 102 тис. найманих працівників, що не укладали трудовий договір із роботодавцем, відповідно майже 627 млн. грн було донараховано ПДФО та 82 млн. грн – єдиного внеску.

Що стосується оскарження дій посадових осіб та рішень контролюючого органу, то за 2015 рік надійшло майже 8,5 тис. первинних і повторних скарг платників податків на 13 тис. податкових повідомлень-рішень, з яких скасовано повністю або частково лише 500.

Отже, відповідно до Звіту про виконання Плану роботи ДФС на 2015 рік, простежуємо тенденцію до збільшення надходження з усіх податків та зборів, крім рентної плати та екологічного податку, зменшення адміністративного тиску на платників податку, і в той же час доволі значну кількість скарг на дії та рішення посадових осіб контролюючого органу.

Детальніше з документом Ви можете ознайомитись за посиланням.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments